Ця пісня уже понад півстоліття є візитною карткою краю. Заслужений Закарпатський народний хор з неодмінним успіхом виконував її у своїх концертних програмах, виступаючи в Україні й далеко за її межами. І сьогодні вона посідає почесне місце в репертуарі цього шанованого колективу. Пісня, що стала народною, увічнила ім’я її творця — композитора, фольклориста, заслуженого діяча мистецтв Михайла Васильовича Машкіна (1926–1971).
Він, уроджений степовик із села Новоолександрівка на Дніпропетровщині, пройшовши дорогами війни, витерпівши пекло фашистських концтаборів, у повоєнний час приїхав на Закарпаття. Приїхав, щоб назавжди залишитись у цьому гірському краї своїми піснями — «Верховино, мати моя», «Вечір над Боржавою», «Тобі, вівчарю» та багатьма іншими.
(За В. Густі; 160 сл.)
Буцький каньйон Якщо ви мрієте побачити каньйон, то не обов’язково їхати за кордон, адже Україна дуже багата на природні дива.…
Середньовічна перлина Кам’янець-Подільський — місто, що зберегло дух середньовіччя. Його унікальність полягає в гармонійному поєднанні ландшафту й містобудівної структури старовинного…
Асканія-Нова У біосферному заповіднику «Асканія-Нова», що на Херсонщині, навесні розпочинається туристичний сезон. Тисячі туристів їдуть сюди, щоб на власні очі…
Сковородинівка Чому село, яке колись іменували Пан-Іванівкою, тепер називається Сковородинівкою, ви, напевно, уже здогадалися. Так, у цьому селі якийсь час…
Тернопільський став Візитною карткою Тернополя є величезне рукотворне озеро в самому центрі міста. Це мальовниче місце оточене парками з усіх…
Яблуневе диво Сумщини У місті Кролевці, що на Сумщині, росте яблуня-колонія. Чому так називають це дерево? Чому саме до нього…