Є на Тернопільщині мальовничий і красивий куточок із солодкою назвою Медобори. Нині це природний заповідник.
Останніми роками сюди дедалі більше з’їжджаються туристи, навіть шамани. У сімдесятих роках минулого століття в Медоборах працювала Прикарпатська археологічна експедиція на чолі з науковцями Борисом Тимощуком та Іриною Русановою. На основі зібраних матеріалів вони припустили, що після хрещення Русі Володимиром Великим центр язичництва перемістився саме до цієї благодатної місцини.
Утім, до такої думки схиляє й знахідка 1848 року. Коли річка Збруч трохи зміліла, прикордонники помітили якийсь кам’яний виріб. Три пари волів знадобилося, аби витягнути цей предмет на берег. Виявилося, що кам’яний стовп, який важив понад півтонни, не що інше, як статуя старослов’янського дохристиянського бога (найімовірніше, Святовита). Історики назвали цю скульптуру Збруцьким ідолом. Через три роки після виявлення цінна знахідка опинилася в Краківському (Польща) археологічному музеї, де стоїть і донині.
Працівники природного заповідника «Медобори» вирішили зробити копію Збруцького ідола, щоправда, дерев’яну. Поставили Святовита в селищі Гримайлів, що у Гусятинському районі/
(За М. Шотом; 159 сл.)
Буцький каньйон Якщо ви мрієте побачити каньйон, то не обов’язково їхати за кордон, адже Україна дуже багата на природні дива.…
Середньовічна перлина Кам’янець-Подільський — місто, що зберегло дух середньовіччя. Його унікальність полягає в гармонійному поєднанні ландшафту й містобудівної структури старовинного…
Асканія-Нова У біосферному заповіднику «Асканія-Нова», що на Херсонщині, навесні розпочинається туристичний сезон. Тисячі туристів їдуть сюди, щоб на власні очі…
Сковородинівка Чому село, яке колись іменували Пан-Іванівкою, тепер називається Сковородинівкою, ви, напевно, уже здогадалися. Так, у цьому селі якийсь час…
Тернопільський став Візитною карткою Тернополя є величезне рукотворне озеро в самому центрі міста. Це мальовниче місце оточене парками з усіх…
Яблуневе диво Сумщини У місті Кролевці, що на Сумщині, росте яблуня-колонія. Чому так називають це дерево? Чому саме до нього…