Уже сонце йшло до заходу, як старшина братства почала сходитися на раду. Кімната, де відбувалися сходини, була простора, ясна, пишно прибрана. До Львова часто приїжджали гості з далеких сторін, братство їх приймало, то й уладило свою домівку так, щоб кожний почувався добре й добру славу розносив про братство по світу. Вікна і двері мали довкола різьби з каміння: різьбяр викував у камені прегарні зірки, квітки та листки. Різьблені були й балки на стелі. У червоному світлі сонця, що заходило, видко було різнобарвне малювання, написи старовинним письмом, рік, коли дім збудовано,— 1582. Із стелі звисав мідяний свічник у формі корони. Стіни були сірі, немальовані, але пообвішувані великими килимами перської роботи. Привозили їх львівські купці зі своїх мандрівок по Туреччині. На стіні проти дверей висів великий образ Успення Богородиці — під цим ім’ям була братська церква, і Успення було гербом і знаком братства на печатках, письмах і книгах. На інших стінах можна було бачити портрети опікунів і добродіїв братства.
(За І. Крип’якевичем; 159 сл.)
Буцький каньйон Якщо ви мрієте побачити каньйон, то не обов’язково їхати за кордон, адже Україна дуже багата на природні дива.…
Середньовічна перлина Кам’янець-Подільський — місто, що зберегло дух середньовіччя. Його унікальність полягає в гармонійному поєднанні ландшафту й містобудівної структури старовинного…
Асканія-Нова У біосферному заповіднику «Асканія-Нова», що на Херсонщині, навесні розпочинається туристичний сезон. Тисячі туристів їдуть сюди, щоб на власні очі…
Сковородинівка Чому село, яке колись іменували Пан-Іванівкою, тепер називається Сковородинівкою, ви, напевно, уже здогадалися. Так, у цьому селі якийсь час…
Тернопільський став Візитною карткою Тернополя є величезне рукотворне озеро в самому центрі міста. Це мальовниче місце оточене парками з усіх…
Яблуневе диво Сумщини У місті Кролевці, що на Сумщині, росте яблуня-колонія. Чому так називають це дерево? Чому саме до нього…