Диктант №285

 Кількість слів: 161

Коли зацвітають соняхи

Пора цвітіння соняхів в Україні — розпал літа. У блакиті неба ллє щедру пісню жайвір, ходять в отарах хмарки, неначе чудні легкі дирижаблі.

Налетить гомінкий дощ, розкриває спраглі обійми земля… Соняхи цвітуть. Чи уявити вам рідну Україну без його цвіту. Не уявити. Від далеких степів Причорномор’я аж до лісового Полісся по полях, по городах, в селах і містах,— соняхи цвітуть…Над городами гудуть бджоли, сідають в золоті сонця соняхів і довго там вовтузяться, потім злітають важко. Та які чудні, вщерть обліплені та обтрушені в пилок соняшникових присім’янників.

Несуть дари у вулики. І до всіх пахощів городів, ще долинає до мене аромат медозбору. Я чую, як тихесенько вітер гойдає соняхи. Уранці вони всі зустрічають сонце разом зі мною, пташками, разом з першими ранковими голосами колгоспниць, які співають далеко десь за соняхами, за житами…

Мені здається, що то співає моя Україна. Соняхи цвітуть. Як не любити цю пору, бо лише такою вона буває тут, у нашому рідному краю (За В. Раєвським; 161 сл.).

Завдання

  1. Випишіть слова, утворені суфіксальним способом. Поясніть орфограми.
  2. Випишіть речення з відокремленими членами. Поясніть пунктограми.
  3. Виконайте синтаксичний розбір речення:  Уранці вони всі зустрічають сонце разом зі мною, пташками, разом з першими ранковими голосами колгоспниць, які співають далеко десь за соняхами, за житами…

 

Знайшлася помилка? Будь ласка, напишіть про це в коментарях!

Коментарі

Залишити відповідь

Увійти з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *