Український рушник

Рушник залишається незмінним символом доброзичливості й гостинності, коли на ньому навіть на найбільш офіційних прийомах та зустрічах шанованим гостям підносять хліб-сіль.

В обрамленні рушників не тільки у сільських хатах, а й у міських квартирах висять на стінах сімейні фотографії, ними увінчуються не лише ікони, а й портрети Т. Г. Шевченка, картини «Тарас Бульба», «Козак Мамай» тощо. Існують десятки видів рушників іншого призначення. З-поміж них і ті, якими дівчата перев’язують хлопців під час проводів до армії. І ті, які є символом щасливої долі і пам’яті про рідний дім, які є найдорожчим подарунком матері в дорогу синові, коли той вирушає у нове життя.

З рушниками людина і закінчує своє життя, з ними її проводжають в останню путь, на довгих рушниках опускають домовину в могилу.

Вишивка — мистецтво всенародне, в якому через віки пронесена і збережена колективна художня пам’ять.

Саме українські рушники як витвір декоративно-прикладного мистецтва є символом української ментальності, виразником однієї з найпрекрасніших морально-естетичних традицій нашого народу.

(За Л. Косиченком; 154 сл.)

Завдання

  1. Випишіть слова з м’яким знаком, з подовженням приголосних. Поясніть орфограми.
  2. Випишіть односкладне речення, ускладнене однорідними членами речення. Поясніть пунктограму.
  3. Виконайте синтаксичний розбір речення: І ті, які є символом щасливої долі і пам’яті про рідний дім, які є найдорожчим подарунком матері в дорогу синові, коли той вирушає у нове життя.

Диктанти.dp.ua

Share
Published by
Диктанти.dp.ua
Tags: Рушник

Recent Posts

Диктант №536

Буцький каньйон Якщо ви мрієте побачити каньйон, то не обов’язково їхати за кордон, адже Україна дуже багата на природні дива.…

2 дні ago

Диктант №535

Середньовічна перлина Кам’янець-Подільський — місто, що зберегло дух середньовіччя. Його унікальність полягає в гармонійному поєднанні ландшафту й містобудівної структури старовинного…

3 дні ago

Диктант №534

Асканія-Нова У біосферному заповіднику «Асканія-Нова», що на Херсонщи­ні, навесні розпочинається туристичний сезон. Тисячі туристів їдуть сюди, щоб на власні очі…

1 тиждень ago

Диктант №533

Сковородинівка Чому село, яке колись іменували Пан-Іванівкою, тепер називається Сковородинівкою, ви, напевно, уже здогадалися. Так, у цьому селі якийсь час…

2 тижні ago

Диктант №532

Тернопільський став Візитною карткою Тернополя є величезне рукотворне озеро в самому центрі міста. Це мальовниче місце оточене парками з усіх…

1 місяць ago

Диктант №531

Яблуневе диво Сумщини У місті Кролевці, що на Сумщині, росте яблуня-колонія. Чому так називають це дерево? Чому саме до нього…

1 місяць ago