Диктант №317

Журавлі летять у безсмертя

Чи задумувались ви коли-небудь, чому так багато високих поривань пов ‘язано у нашій свідомості з птахами? Голуб здавна уособлював вірність, ласку і любов, а нині є символом миру. Лелека – сімейний затишок і благополуччя. Лебідь – гордість, чистоту і кохання.І все ж ми особливо любимо лелек, журавлів і лебедів. Вони ж бо приносять довгождане літо-літечко. Недаремно журавлів називали  колись «веселиками». У древніх слов ‘ян під страхом смертної кари заборонялося полювати на білих лебедів: наші пращури обожнювали їх, як сонце, вітер, вогонь.

Пройшли століття, а ми й нині не перестаємо захоплюватися цими красенями. Чи не тому, що єство людини всі віки прагнуло краси та гармонії, часто так і не збагнувши їх? А може, тому, що людина із сивої давнини жагуче прагнула злетіти у синє-синє бездоння, видихнути свіжий вітер привілля і хоч на хвилю відчути оту небесно-жадану і благовісну волю?

Неподалік від центральної магістралі міста – скульптурне зображення журавлів на пам’ятнику воїнам, що не повернулися з фронтів Великої Вітчизняної війни. Вони загинули, та зберегли життя на землі.

Над плитою із червоного граніту злетіли в небо стели, біля яких кружляє журавлина зграя – десять сталевих птахІв.

(Із журналу 190 слів)

Завдання

  1. Уважно прочитай, поясни орфограми і пунктограми, повтори правила їх правопису.
  2. Напиши словниковий диктант. Визнач орфограми, назви правила щодо їх написання. Бавовниковий, вересневий, порцеляновий, поршневий, пасльоновий, ранцевий, металевий, батистовий, гребінцевий, вінцевий, віршовий, почуттєвий, геранієвий, гіацинтовий, алюмІнІєвий, глянцевий, песцевий, барієвий, грушевий, казковий, паперовий, овочевий, гострокінцевий, аркушевий, галузевий, взірцевий.

 

Клас:  / Автор:  / Тип:  / 

Рекомендуємо ознайомитися: