Дивовижні пам’ятники неживої природи

Багато нерукотворних пам’ятників спорудила природа на безмежних просторах нашої планети. Одні з них величні й монументальні, інші скромні й непомітні.

Є пам’ятники, над створенням яких природа почала трудитись мільйони років тому, але й досі не встигла завершити своїх творінь, а деякі, спорудивши, вона повільно і безжально руйнує, немовби виявляючи невдоволення наслідками своєї праці.

Про які ж пам’ятники природи йде мова? їх дуже багато, вони найрізноманітніші.

Чи доводилося вам спускатися у підземні глибини, ходити по чаклунських підземних палацах-чертогах із велетенськими залами, стіни яких вигадливо оздоблені крижаними квітами, а кам’яні склепіння підперті білосніжними колонами сталактитів і сталаглитів?

Чи були ви у сонному царстві кам’яних міст, де скелясті химери нагадують руїни середньовічних замків і палаців, навіть силуети фантастичних тварин?

Чи підіймалися ви на високі гори, увінчані коронами іскристої криги, звідки можна бачити голубі очі озер у смарагдовій оправі лісу?

Чи спускалися ви на дно глибоченних каньйонів, пропиляних річками у скелях на оголених стінах яких учені читають геологічну історію нашої планети?

Чи стояли ви біля підніжжя великих і малих водоспадів, чиї води при падінні утворюють безугавний шум і гуркіт і, частково розбиваючись об скелі, перетворюються у хмари водяного пилу, в яких містяться сполохи діамантових вогнів і сяють кольорові райдуги?

Можна довго милуватися лісовими і гірськими пейзажами, перламутровими світанками, мальовничими ранками і надвечір’ями. Але з тим же пристрасним інтересом і захопленням. Можна годинами простоювати біля водоспадів, милуючись різкішшю цих дивовижних пам’ятників неживої природи.

(О. Муратов, 200 слів)

Завдання

Напиши словниковий диктант. Визнач орфограми, назви правила щодо їх написання. Ініціатива, антибіотик, акваріум, колектив, таксі, сюїта, циган, рицар, джентльмен, модельєр, комюніке, ванна, тонна, панна, осанна, канна, бонна, вілла, інтермецо, лібрето, бароко, піанісимо, бравісимо піцикато, акумулятор, павільйон, нюанс, миш’як, Х’юстон, бюст, дюшес, ательє, фамільярність, пейзаж, імміграція, еміграція, ірраціональний, контрреволюція, сюрреалізм, прецедент, бар’єр, портьєра, реєстр, клієнт, траєкторія, єпископ, Ватикан, Сирія, Чилі.

Диктанти.dp.ua

Share
Published by
Диктанти.dp.ua

Recent Posts

Диктант №536

Буцький каньйон Якщо ви мрієте побачити каньйон, то не обов’язково їхати за кордон, адже Україна дуже багата на природні дива.…

2 дні ago

Диктант №535

Середньовічна перлина Кам’янець-Подільський — місто, що зберегло дух середньовіччя. Його унікальність полягає в гармонійному поєднанні ландшафту й містобудівної структури старовинного…

3 дні ago

Диктант №534

Асканія-Нова У біосферному заповіднику «Асканія-Нова», що на Херсонщи­ні, навесні розпочинається туристичний сезон. Тисячі туристів їдуть сюди, щоб на власні очі…

1 тиждень ago

Диктант №533

Сковородинівка Чому село, яке колись іменували Пан-Іванівкою, тепер називається Сковородинівкою, ви, напевно, уже здогадалися. Так, у цьому селі якийсь час…

2 тижні ago

Диктант №532

Тернопільський став Візитною карткою Тернополя є величезне рукотворне озеро в самому центрі міста. Це мальовниче місце оточене парками з усіх…

1 місяць ago

Диктант №531

Яблуневе диво Сумщини У місті Кролевці, що на Сумщині, росте яблуня-колонія. Чому так називають це дерево? Чому саме до нього…

1 місяць ago