Гімн життю

Воля! Хто його видумав, хто вперше вимовив оце слово? Благословен хай буде навіки! Скільки тут простоти, скільки величі! Який безмежний, незбагненно широкий зміст! Скільки крові пролилося, щоб звучало воно повноцінно, гордо, на весь голос!

Воля! це клекіт орла, що ширяє там, в недосяжній висоті, гучний поклик трембіти, непорочність смерек, що віками ждуть не діждуться обіймів сонця; це буяння дикої ружі, переливи роси, плин потоку; це — Чорногора з її незабутньою Довбушевою вольницею…

Ні перед чим не зупинятись, не хилитись — іти! Аж на те далекеє верхів’я. Зійти й поставити червону корогву — нехай має! Хай буде знаком, ясним дороговказом.

Вони стояли на самісінькій вершині Лукавиці, безмовні, зачаровані красою Бескидів. Перед ними в усій красі, у всій своїй мальовничості лежало царство гір і лісів. Буйні вітри чесали зелені коси смерек, полоскали ущелини, в які не пробивалося сонце. Гори співали потоками, птаством, голосами звірів і птахів. Усе це перевивалося пахощами полонинських квіток, ніжною голубінню височини, злітало до сонця. Проте не зникало. Між землею і небом лунала якась могутня і воднораз на диво спокійна мелодія — гімн життю, як у думках нарекла її Леся Українка. Спів бентежив молоді груди, родив у них нестримний потяг до творення, до творчості.

(М. Олійник, 191 слово)

Завдання

  1. Напиши словниковий диктант. Визнач орфограми, назви правила щодо їх написання. Смачна груша, пахуча вишня, рання яблуня, гаряча каша, свіжа їжа, цілюща вода, стрімка круча, найвища вежа, гнітюча тиша, тямуща теща, злюща вовчиця, хитрюща лисиця, поганюча миша, найпідступніша левиця, найміцніша криця.
  2. Напиши диктант. Перевір його, користуючись даним текстом. Постав оцінку з урахуванням орфографічних та пунктуаційних помилок.
Диктанти.dp.ua

Share
Published by
Диктанти.dp.ua

Recent Posts

Диктант №547

Джуринський водоспад Джуринський водоспад – одне з неповторно красивих місць України. Це найбільший рівнинний водоспад Європи, який має шістнадцять метрів…

5 місяців ago

Диктант №546

Україна на межі тисячоліть За легендою, апостол Андрій Первозваний на одному з пагорбів, де нині стоїть Андріївська церква, напророчив: «На…

5 місяців ago

Диктант №545

Марко Вовчок Маючи намір вивчити українську мову, російський класик Іван Тургенєв звернувся до Тараса Шевченка, щоб той порекомендував, прозу якого…

5 місяців ago

Диктант №544

Українському радіо — 90 років! Історія Українського радіо — це дивовижна епоха: сотні журналістів-корифеїв, тисячі радіопрограм, мільйони листів і телеграм…

5 місяців ago

Диктант №543

Піонер на ниві електроніки Утілення ідеї дальнобачення — спільне колективне дітище багатьох учених і радіоентузіастів різних країн. Та вперше у…

6 місяців ago

Диктант №542

Юрій Кульчицький Мало хто в Україні знає про Юрія Кульчицького, хоча цей українець відкрив Європі запашний східний напій – каву.…

6 місяців ago