У кожного з нас своя улюблена пора року. І все ж одна з них навіює особливу радість. Мова, як ви здогадалися, йде про весну.
Перший весняний місяць нерідко вважають господарем полів та лісів. Довкола вже зникли снігові кучугури, заярілі під парким сонцем цятки талої води, на пагорбах почала тужавіти земля, прокльовуючись ранньою травичкою. Понад вікнами, ощасливлені пробудженням природи, радісно попискують синички, а табунці горобців, зібравшись у ватаги, з’ясовують свої стосунки.
Березень — найочікуваніший місяць селянина. Впродовж усієї зими він жив надією про час, коли земля прокинеться од зимової сплячки і можна буде, вдихнувши на повні груди теплого повітря, прокласти першу борозну. Дбайливі господарі вже напоготові: полагоджено вози, чекають свого застосування підвішені під стріхою плуги й борони, приготовлена в лантухах посівна яровина.
Першими ознаками приходу весни вважався посвист байбака. Удосталь виспавшись за довгу зиму, звірок, відчувши тепле проміння весняного сонця, вилазив з нірки, ставав на задні лапки і, нашорошивши вушка та піднявши вгору писок, голосисто сповідав про прихід весни.
Другою прикметою приходу весни був приліт з теплих країв вівсянок — найперших перелітних птахів.
І все ж остаточним, а відтак і справжнім утвердженням весни вважалося Благовіщення, котре припадає на 25 березня за старим стилем.
(За Л. Скуратівським, 190 слів)
Юрій Кульчицький Мало хто в Україні знає про Юрія Кульчицького, хоча цей українець відкрив Європі запашний східний напій – каву.…
Історія пісні «Червона рута» За переказами, що досі існують у Карпатах, рута — жовта квітка, яка в ніч на Івана…
Радіодиктанту національної єдності — 15 років Коли й де виник диктант як спосіб перевірки грамотності, навряд чи скажені напевне, але…
Молодий Франко Змалку Іван був допитливим хлопчиком, мав добру пам'ять. За два роки початкової школи він навчився читати й писати…
Хотинська фортеця Це місце було настільки бажаним, що претендентів на володіння Хотинською фортецею ніколи не бракувало. Той, хто володів містом,…
Старий Чернігів Відвідавши три десятки країн, я зовсім мало знав про Україну, тож почав більше досліджувати рідні терени. Чому б…