Пуща-Водиця

Не раз я чував, що дикі качки інколи не відлітають у вирій, але ні пізньої осені, ні взимку бачити їх мені не доводилося.

Почалися перші приморозки. Я приїхав у Пущу-Водицю. Ішов лісовою стежкою, порослою вузлуватим цупким корінням, над довгим, із чарівними затонами ставом. Над головою то карне ворона, то злетить, заскрекотавши, сорока, і — тихо-тихо.

Десь у глибині лісу ритмічно постукував дятел.

Хоч і наступала зима, але ніщо не спало. Високо шуміли дерева, а пожухла трава заінеїлась, посрібліла.

Весь час я натикався очима на безліч маленьких струмочків, які витікали з-під коріння дубів, з-під коріння сосен, створюючи велику силу води, що вщерть налила височенні береги прадавньої яруги. Став такий чистий і прозорий, що з берега видно, як його серединою пропливає риба.

З обох берегів у воді відбиваються дерева, не втративши своїх кольорів: ясно-зелені червоностовбурі сосни, білі берези, почорнілі дуби. У плесі між деревами сіріє задумане в хмарах небо.

Я вийшов на маленький голий півострівець. Тут ріс лише самітній великий дуб. Віддалік нього чорніли високі корякуваті пеньки, мовби піднесені над землею вже мертвим корінням: це вітри дули і вимели піщаний ґрунт. Старі дерева струхлявіли, і їх довелося зрубати. Берег обвалився й став півострівцем.

(За Б. Харчуком, 190 слів)

Пу́ща-Води́ця — історична місцевість та кліматичний курорт у північно-західній частині Києва, в межах Оболонського району, розташований переважно у соснових лісах.

Завдання

  1. Напиши словниковий диктант. Визнач орфограми, назви правила щодо їх написання. Пуща-Водиця, взимку, приморозити, коріння, заскрекотавши, тихо-тихо, з-під, вщерть, ясно-зелені, червоностовбурі, півострівець, ґрунт, стрепенутися, лівобережжя, роз’яснити, боязкий, мальосінький, де-не-де, сердешний, інтелектуал, принаймні, паливо, качечка, лженаука, яхт-клуб, як-таки, жовтогарячий, вищенаведений, частогусто, до речі.
  2. Напиши диктант. Перевір його, користуючись даним текстом. Постав оцінку з урахуванням орфографічних та пунктуаційних помилок.
Диктанти.dp.ua

Share
Published by
Диктанти.dp.ua

Recent Posts

Диктант №536

Буцький каньйон Якщо ви мрієте побачити каньйон, то не обов’язково їхати за кордон, адже Україна дуже багата на природні дива.…

2 дні ago

Диктант №535

Середньовічна перлина Кам’янець-Подільський — місто, що зберегло дух середньовіччя. Його унікальність полягає в гармонійному поєднанні ландшафту й містобудівної структури старовинного…

3 дні ago

Диктант №534

Асканія-Нова У біосферному заповіднику «Асканія-Нова», що на Херсонщи­ні, навесні розпочинається туристичний сезон. Тисячі туристів їдуть сюди, щоб на власні очі…

1 тиждень ago

Диктант №533

Сковородинівка Чому село, яке колись іменували Пан-Іванівкою, тепер називається Сковородинівкою, ви, напевно, уже здогадалися. Так, у цьому селі якийсь час…

2 тижні ago

Диктант №532

Тернопільський став Візитною карткою Тернополя є величезне рукотворне озеро в самому центрі міста. Це мальовниче місце оточене парками з усіх…

1 місяць ago

Диктант №531

Яблуневе диво Сумщини У місті Кролевці, що на Сумщині, росте яблуня-колонія. Чому так називають це дерево? Чому саме до нього…

1 місяць ago