Український народ є другою за чисельністю слов’янською нацією, близько спорідненою з росіянами та білорусами. За офіційними даними наприкінці дев’яностих років у світі налічувалося близько сорока п’яти мільйонів українців. Переважна більшість їх, понад тридцять шість мільйонів, живе в Україні, на своїй батьківщині. Чимала питома вага українців у прикордонних районах Росії і Білорусії, Молдавії, Чехії, Словаччини та Румунії, а також у Польщі, де кількасоттисячне українське населення розселилося по всій країні.
Гноблення, безземелля, брак робочих місць гнали колись сотні тисяч українців на чужину. Вихідці з України несли сільськогосподарський досвід у Сибір і на Далекий Схід, у Бразилію і Аргентину, освоюючи цілинні землі, рубаючи ліси і сіючи хліб. Вони чимало зробили для становлення на шахтах і металургійних заводах у Сполучених Штатах Америки. Дісталися українські емігранти до далекої Австралії.
Трагічні випробування, пережиті народом, не змогли здолати властивих національному характерові доброзичливості, тонкого естетичного й емоційного чуття. Народ витримав суворий іспит, не раз засвідчуючи свою життєздатність, зумів знайти власне місце в країнах поселення, дати не лише старанних фермерів, а й творчу та наукову інтелігенцію, політиків, спортсменів.
(Із журналу, 175 слів)
Юрій Кульчицький Мало хто в Україні знає про Юрія Кульчицького, хоча цей українець відкрив Європі запашний східний напій – каву.…
Історія пісні «Червона рута» За переказами, що досі існують у Карпатах, рута — жовта квітка, яка в ніч на Івана…
Радіодиктанту національної єдності — 15 років Коли й де виник диктант як спосіб перевірки грамотності, навряд чи скажені напевне, але…
Молодий Франко Змалку Іван був допитливим хлопчиком, мав добру пам'ять. За два роки початкової школи він навчився читати й писати…
Хотинська фортеця Це місце було настільки бажаним, що претендентів на володіння Хотинською фортецею ніколи не бракувало. Той, хто володів містом,…
Старий Чернігів Відвідавши три десятки країн, я зовсім мало знав про Україну, тож почав більше досліджувати рідні терени. Чому б…