Гоголь і мистецтво

Життя і творчість М. В. Гоголя, видатного російського письменника, нерозривно зв’язані з Україною. Тут на щедрій на таланти землі Полтавщини у селі Великі Сорочинці біля Миргорода 1 квітня 1809 р. він народився.

У невеличкому селі Василівці, або як його називали ще Яновщині, у небагатому але затишному маєтку батька минуло його дитинство.

На Україні, у Полтаві, а потім у Ніжині він навчався.

Поетичні перлини, розсипані щедрою рукою генія у творах М. В. Гоголя, давно вже привертають увагу багатьох художників, композиторів.Важливе, з цього погляду, місце в творчості посідають повісті, написані на українському матеріалі, зокрема «Тарас Бульба».

Мабуть, усі знають оперу «Тарас Бульба», яку написав великий український композитор М. В. Лисенко. Та далеко не всім відомо, що, крім опери М. В. Лисенка на сюжет «Тараса Бульби» створено ще вісім опер, кілька балетів, Українську симфонію (автор М. Глінка), Слов’янську рапсодію для оркестру.

Засновники українського театру Михайло Старицький та Марко Кропивницький увели «Тараса Бульбу» на сцену, інсценізували повість та створили чудовий образ народного героя.

Малюнки і картини за сюжетом українських повістей Гоголя створили І. Крамськой, В. Маковський, К. Трутовський та інші.

(Із журналу, 179 слово)

Завдання

  1. Напиши словниковий диктант. Визнач орфограми, назви правила щодо їх написання. Записати українською мовою: Платонов, Буслаев, Александров, Лихачёв, Богородицкий, Михайлов, Киселёв, Алексеев, Белов, Востоков, Скобцев, Гаврилов, Привалов, Третьяков, Братчиков, Пришвин, Яковлев, Подьячев, Фадеев, Лебедев.
  2. Напиши диктант. Перевір його, користуючись даним текстом. Постав оцінку з урахуванням орфографічних та пунктуаційних помилок.
Диктанти.dp.ua

Share
Published by
Диктанти.dp.ua
Tags: Гоголь

Recent Posts

Диктант №536

Буцький каньйон Якщо ви мрієте побачити каньйон, то не обов’язково їхати за кордон, адже Україна дуже багата на природні дива.…

2 дні ago

Диктант №535

Середньовічна перлина Кам’янець-Подільський — місто, що зберегло дух середньовіччя. Його унікальність полягає в гармонійному поєднанні ландшафту й містобудівної структури старовинного…

3 дні ago

Диктант №534

Асканія-Нова У біосферному заповіднику «Асканія-Нова», що на Херсонщи­ні, навесні розпочинається туристичний сезон. Тисячі туристів їдуть сюди, щоб на власні очі…

1 тиждень ago

Диктант №533

Сковородинівка Чому село, яке колись іменували Пан-Іванівкою, тепер називається Сковородинівкою, ви, напевно, уже здогадалися. Так, у цьому селі якийсь час…

2 тижні ago

Диктант №532

Тернопільський став Візитною карткою Тернополя є величезне рукотворне озеро в самому центрі міста. Це мальовниче місце оточене парками з усіх…

1 місяць ago

Диктант №531

Яблуневе диво Сумщини У місті Кролевці, що на Сумщині, росте яблуня-колонія. Чому так називають це дерево? Чому саме до нього…

1 місяць ago