Диктант №392

Криниця

Якщо десь не могли дошукатися води, то кликали Андріяна. Іноді приїздили до нього із далеких степових сіл, із найлютішого безводдя. Він перейняв від одного степовика, з яким був у полоні, забутий усіма спосіб, котрим начебто ще користалися скіфи, обживаючи Південь. Воду шукав з допомогою соломи. На місце, де хотілося б мати криницю, на ніч розкладав солому, а ще краще — рогозяні кулі. На світанку їх глядав та ніби бачив по них, що діялося під землею. Щоб не всі кулі однаково проймалися вологістю, то ночі обирав безросяні. На заповітне місце вказував найвологіший куль…

Те чаклування іноді доводилося повторювати по кілька ночей підряд, переходити з одного місця на інше. На низині простіше, там можна побачити все по деревах, по травах, на високому ж суходолі відшукувати джерело нелегко, а ще важче добутися до нього крізь руду товщу Півдня. Й нічим так не страшне підземелля, як отією латочкою неба, яка щодень меншає над тобою так, ніби має зникнути зовсім. А зате потім дарується тобі щаслива мить, коли раптом з вічної тиші озветься ключ тривожно, наче саме серце землі, і вмить з’єднає тебе з небом…

(В. Земляк, 180 слів)

Завдання

  1. Напиши словниковий диктант. Визнач орфограми, назви правила щодо їх написання. Переклади з російської мови на українську. Склади з трьома словами (на вибір) речення. Прикарпатье, Полесье, побережье, бездорожье, кассир, священный, кроссворд, бассейн, шоссе, массаж, знания, соломенный, воссоединение, оттенок, хобби, хоккей, барокко, панно, ванна, алло, иммиграция, каньон, миллион, адъютант, портье, курьер, конферансье.
  2. Напиши диктант. Перевір його, користуючись даним текстом. Постав оцінку з урахуванням орфографічних та пунктуаційних помилок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *