Розгорнута відповідь на лінгвістичну тему

Розгорнута відповідь на лінгвістичну тему — це в основному роздум, в якому виділяються теоретичні положення (тези) і докази. Кожна теза потребує доказів, підстав, прикладів, які підтверджують, доводять істинність думки. Кожне наступне положення має органічно випливати з попереднього та бути підґрунтям для наступного. У цьому логічна послідовність викладу думок. Докази — це приклади та їх пояснення. Слід пам’ятати про відповідність між теорією та прикладом, оскільки це свідчить про свідоме засвоєння матеріалу. Правильною є відповідь, в основі якої істинні знання (наукові, об’єктивні, достовірні). Готуючи відповідь, пам’ятайте, що ви маєте дати правильне розуміння понять, термінів, якими позначаються ці поняття, ясно викладати свою думку. Відповідь на уроці, екзамені має вступ, основну і заключну частини. Намагайтеся вибрати найточнішу для даної ситуації форму відповіді. Неточна й неповна відповідь свідчить про поверхові знання і не може бути високо оцінена. Пам’ятайте: вашу відповідь оцінюють не тільки за глибиною знань, важливе значення має також ваше поводження, манера говорити. Якщо ви відповідаєте тихо, мляво, невиразно — складається враження, що знання у вас слабкі, поверхові, неповні; надмірно голосно — значить, ви невдумливий, нерозважливий. Стежте за розміреним темпом мовлення, виразною дикцією, керуйте своєю мімікою, жестами.

(За В. Вороніною, 184 слів)

Завдання

  1. Уважно прочитай, поясни орфограми і пунктограми, повтори правила їх правопису.
  2. Напиши словниковий диктант. Визнач орфограми, назви правила щодо їх написання. Лук’ян, батька, діду (дідові), мільйон, бульйон, Дід Мороз, оберлейтенант, радіомовлення, просьба, обличчя, хазяїн, несправедливість, сузір’я Близнят, громадсько-політичний, Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди, Верховний Суд України, Прип’ять, хвастливий, будь-коли, кімната-музей, запорізький.
  3. Напиши диктант. Перевір його, користуючись даним текстом. Постав оцінку з урахуванням орфографічних та пунктуаційних помилок.
Диктанти.dp.ua

Share
Published by
Диктанти.dp.ua

Recent Posts

Диктант №536

Буцький каньйон Якщо ви мрієте побачити каньйон, то не обов’язково їхати за кордон, адже Україна дуже багата на природні дива.…

2 дні ago

Диктант №535

Середньовічна перлина Кам’янець-Подільський — місто, що зберегло дух середньовіччя. Його унікальність полягає в гармонійному поєднанні ландшафту й містобудівної структури старовинного…

3 дні ago

Диктант №534

Асканія-Нова У біосферному заповіднику «Асканія-Нова», що на Херсонщи­ні, навесні розпочинається туристичний сезон. Тисячі туристів їдуть сюди, щоб на власні очі…

1 тиждень ago

Диктант №533

Сковородинівка Чому село, яке колись іменували Пан-Іванівкою, тепер називається Сковородинівкою, ви, напевно, уже здогадалися. Так, у цьому селі якийсь час…

2 тижні ago

Диктант №532

Тернопільський став Візитною карткою Тернополя є величезне рукотворне озеро в самому центрі міста. Це мальовниче місце оточене парками з усіх…

1 місяць ago

Диктант №531

Яблуневе диво Сумщини У місті Кролевці, що на Сумщині, росте яблуня-колонія. Чому так називають це дерево? Чому саме до нього…

1 місяць ago