Диктант №400

У чому сенс життя

Можна по-різному визначати мету свого існування; але мету треба мати — інакше то не буде не життя, а животіння.

Треба мати і принципи в житті. Добре навіть викласти їх у щоденнику, проте, аби щоденник був «справжній», його нікому не можна показувати — писати лише для себе.Одне правило повинно бути у кожної людини, в її меті життя, в її принципах життя, в її поведінці: треба прожити життя з гідністю, щоб не соромно було згадати.

Гідність вимагає доброти, великодушності, вміння не бути обмеженим егоїстом, бути правдивим, вірним товаришем, знаходити радість у допомозі іншим.

Заради гідності вмійте відмовлятися від дрібних утіх, та й від великих теж… Уміти вибачитися, визнати перед іншими помилку — краще, ніж хитрувати і брехати.

Обманюючи, людина передусім обманює саму себе: гадає, що вдало збрехала, тоді як люди зрозуміли це, але з делікатності промовчали. Брехня завжди помітна. Людям особливе відчуття підказує — брешуть їм чи кажуть правду. Але чи то нема доказів, чи просто (і так буває часто) — не хочеться зв’язуватися…

(Із журналу, 162 слова)

Завдання

  1. Напиши словниковий диктант. Визнач орфограми, назви правила щодо їх написання. Мереф’янський, меншістю, зцідити, оддячити, донечка, звільнений, неоціненний, моделлю, диригент, контрастний, пізній, торфомашинобудівельний, синьоокий, Міністерство освіти і науки України, міні-спідниця, Нова Гвінея, Гімалаї, феєрія, Чикаго, Париж, журі, парашут, Луньов, Федосєєв, зав’яжеш.
  2. Напиши диктант. Перевір його, користуючись даним текстом. Постав оцінку з урахуванням орфографічних та пунктуаційних помилок.

Рекомендуємо ознайомитися: