Капуста — найбільш доступний і дешевий овоч. До того ж вирощують її майже повсюдно, навіть за Полярним колом. Хоча батьківщина її на півдні — імовірно, на території сучасної Італії або Греції. Принаймні стародавні греки вирощували три сорти білокачанної капусти ще за триста років до нашої ери. До речі, від римлян пішла й українська її назва, адже «капуста» латиною означає «голова». Давньогрецькі та давньоримські лікарі першими звернули увагу на цілющі властивості цієї рослини: їй приписувалася здатність усувати головний біль, виліковувати глухоту і безсоння. Складно сказати, коли цей овоч з’явився на території сучасної України. Перші письмові згадки про нього належать до тисяча сімдесят третього року. Але очевидно, що набагато раніше завезли його сюди грецькі колоністи, які проживали в Криму. Цікаво, що червонокачанна капуста потрапила на наші землі тільки в тисяча вісімсот двадцять п’ятому році, а деякі із понад півтори сотень різновидів цієї культури невідомі у нас і понині. Говорячи про цю рослинну культуру, неможливо не згадати головний продукт із неї — квашену капусту. Відомо, що її вживали будівельники Великої китайської стіни. Але стіна не врятувала китайців від завоювання Чингізханом. Зі ста двадцяти восьми сортів білокачанної капусти, зареєстрованих в Україні, вітчизняних лише двадцять дев’ять. Переважно правлять бал голландські і французькі, трапляються німецькі та навіть польські сорти та гібриди.
З тижневика «Земля 2000» 203 слова
Буцький каньйон Якщо ви мрієте побачити каньйон, то не обов’язково їхати за кордон, адже Україна дуже багата на природні дива.…
Середньовічна перлина Кам’янець-Подільський — місто, що зберегло дух середньовіччя. Його унікальність полягає в гармонійному поєднанні ландшафту й містобудівної структури старовинного…
Асканія-Нова У біосферному заповіднику «Асканія-Нова», що на Херсонщині, навесні розпочинається туристичний сезон. Тисячі туристів їдуть сюди, щоб на власні очі…
Сковородинівка Чому село, яке колись іменували Пан-Іванівкою, тепер називається Сковородинівкою, ви, напевно, уже здогадалися. Так, у цьому селі якийсь час…
Тернопільський став Візитною карткою Тернополя є величезне рукотворне озеро в самому центрі міста. Це мальовниче місце оточене парками з усіх…
Яблуневе диво Сумщини У місті Кролевці, що на Сумщині, росте яблуня-колонія. Чому так називають це дерево? Чому саме до нього…