Диктант (+аудіо) з тижневика «Земля 2000» 200 слів
Кукурудзу жителі стародавньої Мексики почали вирощувати близько десяти тисяч років тому. Найдавніша знахідка зерен її окультуреного виду датується чотири тисячі двісті п’ятдесятим роком до нашої ери. І хоч у ті часи качани були значно менші, ніж звичні нам, у культурі тубільців (майя і ацтеків)вони грали дуже важливу роль. У Європі кукурудза з’явилася завдяки Христофору Колумбу, який привіз її разом з іншими дивами Нового Світу. У шістнадцятому столітті її почали вирощувати французи й італійці, а з дев’ятнадцятого століття вона набула поширення практично по всьому континенту. Сьогодні кукурудза — найважливіша у світі зернова культура після рису і пшениці. Її посіви займають близько ста тридцяти мільйонів гектарів (значна частина цих площ припадає на Сполучені Штати Америки та Китай). Така популярність пояснюється не лише цінністю кукурудзяного зерна, а й тим, що її зелену масу використовують для виробництва силосу на корм худобі. Ця культура також іде на виробництво етанолу — біопального, попит на яке постійно зростає. Кукурудза містить вітаміни, калій, фосфор, магній, залізо, цинк. А ще вона має антистресову дію, зменшує ризик захворювань серця, захищає від багатьох інших грізних хвороб. Для наших аграріїв ця культура — дуже важлива стаття експорту. Торік посіви кукурудзи займали в Україні два мільйони гектарів, наступного року площі під посіви заплановано збільшити.
З тижневика «Земля 2000» 200 слів
Юрій Кульчицький Мало хто в Україні знає про Юрія Кульчицького, хоча цей українець відкрив Європі запашний східний напій – каву.…
Історія пісні «Червона рута» За переказами, що досі існують у Карпатах, рута — жовта квітка, яка в ніч на Івана…
Радіодиктанту національної єдності — 15 років Коли й де виник диктант як спосіб перевірки грамотності, навряд чи скажені напевне, але…
Молодий Франко Змалку Іван був допитливим хлопчиком, мав добру пам'ять. За два роки початкової школи він навчився читати й писати…
Хотинська фортеця Це місце було настільки бажаним, що претендентів на володіння Хотинською фортецею ніколи не бракувало. Той, хто володів містом,…
Старий Чернігів Відвідавши три десятки країн, я зовсім мало знав про Україну, тож почав більше досліджувати рідні терени. Чому б…