Цибуля

Людство вирощує цибулю вже більше шести тисяч років. І весь цей час вона допомагає нам боротися з найрізноманітнішими болячками. «В обіймах цибулі минає будь-яка недуга», — говорили на Сході. Наші предки вірили, що ця рослина захищає не лише від недуг, а й від стріл і мечів. Недаремно середньовічні лицарі, закуті в лати, носили на грудях цибулину. Цибуля — перший засіб проти типових «зимових»хвороб. Щоб позбутися ангіни, розріжте на частини дві середні цибулини, відваріть у двохстах — трьохстах мілілітрах води, накрийте кришкою і дайте трохи охолонути. Полощіть теплим настоєм горло кілька разів на день. Розрізана цибуля, прикладена до чола і скронь, здатна усунути головний біль. Зубний біль можна втамувати, промасажувавши ясна біля хворого зуба свіжим цибульним соком. Якщо у вас безсоння, приготуйте на вечерю страву зі свіжою цибулею. У крайньому разі можна обмежитися шматочком хліба з цибулиною та склянкою молока. Можливо, для приготування їжі ви користуєтесь водою сумнівної якості — тоді, щоб захистити свій організм від хвороботворних мікробів, опустіть у невелику ємність на декілька хвилин дві — три очищені цибулини. Багата на вітамін Е, цибуля подовжує молодість. Знаючи це, французи готують такий салат: дрібно нарізану цибулю змішують із натертим кисло-солодким яблуком і додають рубане варене яйце. Не менш корисна для здоров’я і старослов’янська страва: двісті грамів нарізаної цибулі збризніть олією, закрийте кришкою і поставте в духовку, не забуваючи помішувати. Коли цибуля «дійде», викладіть її на сковорідку, посипте сухарями, покладіть ще один шар цибулі, залийте збитими з зеленню яйцями і запікайте до готовності. Смачного!

«Земля 2000» 239 слів

Диктанти.dp.ua

Share
Published by
Диктанти.dp.ua

Recent Posts

Диктант №547

Джуринський водоспад Джуринський водоспад – одне з неповторно красивих місць України. Це найбільший рівнинний водоспад Європи, який має шістнадцять метрів…

4 місяці ago

Диктант №546

Україна на межі тисячоліть За легендою, апостол Андрій Первозваний на одному з пагорбів, де нині стоїть Андріївська церква, напророчив: «На…

4 місяці ago

Диктант №545

Марко Вовчок Маючи намір вивчити українську мову, російський класик Іван Тургенєв звернувся до Тараса Шевченка, щоб той порекомендував, прозу якого…

4 місяці ago

Диктант №544

Українському радіо — 90 років! Історія Українського радіо — це дивовижна епоха: сотні журналістів-корифеїв, тисячі радіопрограм, мільйони листів і телеграм…

5 місяців ago

Диктант №543

Піонер на ниві електроніки Утілення ідеї дальнобачення — спільне колективне дітище багатьох учених і радіоентузіастів різних країн. Та вперше у…

5 місяців ago

Диктант №542

Юрій Кульчицький Мало хто в Україні знає про Юрія Кульчицького, хоча цей українець відкрив Європі запашний східний напій – каву.…

5 місяців ago