Диктант №467

Диктант №467

Сонячний символ радості

Якщо ви ніколи не дарували батькам і друзям власноруч створених писанок, то цієї весни обов’язково подаруйте. Це їх дуже втішить, адже власноруч розмальовані писанки – найліпше великоднє вітання.Історія писанки як символу сонця, безсмертя, весняного відродження сягає в далеке минуле й пов’язана з ритуалом весняного відновлення природи. Християни, які перейняли звичай писати писанки, побачили в ньому знак віри у вічне життя. Писанка стала символом радості й воскресіння.

Мудрі кажуть: «У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки». І справді, тільки велика любов може творити такі дива уяви й гармонії. Кожна писанка – це ніби маленький Усесвіт. Тут і небо із зорями, і річка з рибами, і дерево життя з оленями й птахами, і засіяне поле, і триверхі церкви.

Усе це вималюване в певному порядку для того, щоб під­тримувати лад і рівновагу в нашому великому світі. Кожен орнаментальний мотив і колір є ніби окремою літерою абетки. З них на писанці складається наша мальована молитва про мир і злагоду між людьми.

(161 слово) За Я. Музиченко

Клас:  / Автор:  / Тип:  / 

Рекомендуємо ознайомитися: