Полтавська галушка

На Соборній площі, напроти садиби Івана Котляревського, у 2006 році встановлено унікальний, єдиний у світі пам’ятник полтавській галушці. Авторами масивної споруди з каменю є народний художник України Анатолій Чорнощоков і скульптор Микола Цись.

Пам’ятник символізує достаток і добробут української родини. Він являє собою гігантську глибоку тарілку, по вінця наповнену

апетитними галушками, що так і просяться до рота. Поряд із тарілкою на українському рушнику лежить і ложка. Здається, що сам Іван Котляревський поглядає у віконце свого будинку й теж радіє увічненню в камені унікальної української страви, яку він оспівав у своїй безсмертній «Енеїді».

У Полтаві проводиться щорічне свято галушки, де всі охочі можуть продегустувати дванадцять видів українського кулінарного шедевра, який став візитною карткою міста. Якщо ваше прізвище Галушко, то всі наїдки на цьому фестивалі будуть для вас безкоштовними.

Біля пам’ятника люблять фотографуватися молодята, програмуючи своє сімейне життя на достаток. Крім того, з галушками, увічненими в камені, пов’язане й таке повір’я: хто з молодих ухопиться за ложку першим, той і буде в родині головним.

За М. Ганжою (162 слова)

Пам’ятний знак полтавській галушці, або пам’ятник галушці — символічний пам’ятний знак на честь традиційної для регіону Полтавщини страви української кухні — галушки, в Полтаві, один із міських символів, уособлення щедрості й добробуту.

Розміщений у затишному і мальовничому закутку в історичній частині Полтави — на Соборному майдані на Івановій горі, поряд з однойменним рестораном.

Автори пам’ятного знака — народний художник України Анатолій Чернощоков і скульптор Микола Цись.

Диктанти.dp.ua

Share
Published by
Диктанти.dp.ua

Recent Posts

Диктант №531

Яблуневе диво Сумщини У місті Кролевці, що на Сумщині, росте яблуня-колонія. Чому так називають це дерево? Чому саме до нього…

6 днів ago

Диктант №530

Острог Незважаючи на те що місту понад дев’ятсот років, головні події, які назавжди закарбувалися золотими літерами в історії України, відбувалися…

1 тиждень ago

Диктант №528

Українська Венеція Не дороги й автомобілі, а канали й човни — це звична картина для містечка Вилкове, яке туристи з…

1 тиждень ago

Диктант №527

Кінбурнська коса Одне з природних див України — Кінбурнська коса, що на Миколаївщині. Таку незвичну назву коса дістала зовсім не…

2 тижні ago

Диктант №526

Легенди оперного театру Львів’янам ніколи не набридає повторювати, що їхньому головному театру немає рівних не тільки в Україні, а й…

2 тижні ago

Диктант №525

Кам’яні баби Луганський парк-музей половецьких баб — одна з найбільших в Україні колекцій кам’яних статуй одинадцятого-дванадцятого століть. Експозиція розташована на…

2 тижні ago