Усесвітньо відомий Володимир Іванович Вернадський присвятив своє життя вивченню Землі. Саме цей учений започаткував численні напрями наукових досліджень, згуртував плеяду відданих науці людей. Він заснував багато нових наук, а саме: геохімію, біогеохімію та радіогеологію.
Вернадський популяризував нові відкриття та, цікавлячись науковою думкою світу, здійснював зарубіжні мандрівки. Виступав з лекціями в Парижі, Берліні, Празі. Для обчислення геохімічної енергії життя науковець запропонував математичні формули. На думку вченого, планета й організм настільки нерозривно пов’язані, що цей зв’язок цілком можна показати в розрахунках. Саме для цього він вивів 21 рівняння.
Космічне походження життя на Землі вчений убачав не в занесенні органічних речовин з далеких просторів всесвіту, а в космічних витоках організації біосфери. До речі, саме ця ідея змінила традиційні уявлення про основи життя. З часу створення цієї теорії пройшло вже понад півстоліття, проте вона не старіє в наші дні, а набуває нового значення. Учений застерігав людство про небезпеку негативних наслідків наукових відкриттів, а також закликав дбати про благополуччя нашої домівки – планети Земля.
За О. Ємченком (160 слова)
Буцький каньйон Якщо ви мрієте побачити каньйон, то не обов’язково їхати за кордон, адже Україна дуже багата на природні дива.…
Середньовічна перлина Кам’янець-Подільський — місто, що зберегло дух середньовіччя. Його унікальність полягає в гармонійному поєднанні ландшафту й містобудівної структури старовинного…
Асканія-Нова У біосферному заповіднику «Асканія-Нова», що на Херсонщині, навесні розпочинається туристичний сезон. Тисячі туристів їдуть сюди, щоб на власні очі…
Сковородинівка Чому село, яке колись іменували Пан-Іванівкою, тепер називається Сковородинівкою, ви, напевно, уже здогадалися. Так, у цьому селі якийсь час…
Тернопільський став Візитною карткою Тернополя є величезне рукотворне озеро в самому центрі міста. Це мальовниче місце оточене парками з усіх…
Яблуневе диво Сумщини У місті Кролевці, що на Сумщині, росте яблуня-колонія. Чому так називають це дерево? Чому саме до нього…