Диктанти №455

Диктанти №455

 Кількість слів: 164

Моя Чернігівщина

Багата й прекрасна Чернігівщина, славна своєю історією, ча­рівною природою та людьми, що звеличують її своєю працею і творчістю.

Ця земля – рідна для мене, бо саме тут я народився, тут бігав луками, милувався казковими краєвидами. З дитинства, як і більшість моїх ровесників, пізнав селянську працю з її споконвічними турботами й проблемами, які не допоможе ви­рішити ніхто, хіба що тільки власні руки й голова. Ці прості істини, як і перші уроки про землю-годувальницю, яку треба любити й шанувати, про хліб насущний, почув я вперше від свого дідуся.Пізніше, у шкільні роки, учитель історії на простих прикладах пояснював, що таке любов до своєї землі. «Запам’ятайте, – говорив він, – Вітчизна починається з берізки, посадженої своїми руками, з прозорої водиці, зі струмочка, що протікає поруч із вашим домом». Коли я йшов служити в армію, учи­тель вручив мені торбинку із землею. «Де б не був, – сказав, – повертайся додому, на малу батьківщину».

Глибоко в душу запали мені його слова, допомагають нести любов до рідного краю через усе життя, поглиблюючи й при­множуючи її.

(164 слова) За М. Тищенком

Знайшлася помилка? Будь ласка, напишіть про це в коментарях!
Вік:  / Автор:  / 

Коментарі

Залишити відповідь

Увійти з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *