Чи задумувались ви коли-небудь, чому так багато високих поривань пов ‘язано у нашій свідомості з птахами? Голуб здавна уособлював вірність, ласку і любов, а нині є символом миру. Лелека – сімейний затишок і благополуччя. Лебідь – гордість, чистоту і кохання.
І все ж ми особливо любимо лелек, журавлів і лебедів. Вони ж бо приносять довгождане літо-літечко. Недаремно журавлів називали колись «веселиками». У древніх слов ‘ян під страхом смертної кари заборонялося полювати на білих лебедів: наші пращури обожнювали їх, як сонце, вітер, вогонь.
Пройшли століття, а ми й нині не перестаємо захоплюватися цими красенями. Чи не тому, що єство людини всі віки прагнуло краси та гармонії, часто так і не збагнувши їх? А може, тому, що людина із сивої давнини жагуче прагнула злетіти у синє-синє бездоння, видихнути свіжий вітер привілля і хоч на хвилю відчути оту небесно-жадану і благовісну волю?
Неподалік від центральної магістралі міста – скульптурне зображення журавлів на пам’ятнику воїнам, що не повернулися з фронтів Великої Вітчизняної війни. Вони загинули, та зберегли життя на землі.
Над плитою із червоного граніту злетіли в небо стели, біля яких кружляє журавлина зграя – десять сталевих птахІв.
(Із журналу 190 слів)
Юрій Кульчицький Мало хто в Україні знає про Юрія Кульчицького, хоча цей українець відкрив Європі запашний східний напій – каву.…
Історія пісні «Червона рута» За переказами, що досі існують у Карпатах, рута — жовта квітка, яка в ніч на Івана…
Радіодиктанту національної єдності — 15 років Коли й де виник диктант як спосіб перевірки грамотності, навряд чи скажені напевне, але…
Молодий Франко Змалку Іван був допитливим хлопчиком, мав добру пам'ять. За два роки початкової школи він навчився читати й писати…
Хотинська фортеця Це місце було настільки бажаним, що претендентів на володіння Хотинською фортецею ніколи не бракувало. Той, хто володів містом,…
Старий Чернігів Відвідавши три десятки країн, я зовсім мало знав про Україну, тож почав більше досліджувати рідні терени. Чому б…