У чому сенс життя

Можна по-різному визначати мету свого існування; але мету треба мати — інакше то не буде не життя, а животіння.

Треба мати і принципи в житті. Добре навіть викласти їх у щоденнику, проте, аби щоденник був «справжній», його нікому не можна показувати — писати лише для себе.

Одне правило повинно бути у кожної людини, в її меті життя, в її принципах життя, в її поведінці: треба прожити життя з гідністю, щоб не соромно було згадати.

Гідність вимагає доброти, великодушності, вміння не бути обмеженим егоїстом, бути правдивим, вірним товаришем, знаходити радість у допомозі іншим.

Заради гідності вмійте відмовлятися від дрібних утіх, та й від великих теж… Уміти вибачитися, визнати перед іншими помилку — краще, ніж хитрувати і брехати.

Обманюючи, людина передусім обманює саму себе: гадає, що вдало збрехала, тоді як люди зрозуміли це, але з делікатності промовчали. Брехня завжди помітна. Людям особливе відчуття підказує — брешуть їм чи кажуть правду. Але чи то нема доказів, чи просто (і так буває часто) — не хочеться зв’язуватися…

(Із журналу, 162 слова)

Завдання

  1. Напиши словниковий диктант. Визнач орфограми, назви правила щодо їх написання. Мереф’янський, меншістю, зцідити, оддячити, донечка, звільнений, неоціненний, моделлю, диригент, контрастний, пізній, торфомашинобудівельний, синьоокий, Міністерство освіти і науки України, міні-спідниця, Нова Гвінея, Гімалаї, феєрія, Чикаго, Париж, журі, парашут, Луньов, Федосєєв, зав’яжеш.
  2. Напиши диктант. Перевір його, користуючись даним текстом. Постав оцінку з урахуванням орфографічних та пунктуаційних помилок.
Диктанти.dp.ua

Share
Published by
Диктанти.dp.ua

Recent Posts

Диктант №547

Джуринський водоспад Джуринський водоспад – одне з неповторно красивих місць України. Це найбільший рівнинний водоспад Європи, який має шістнадцять метрів…

1 місяць ago

Диктант №546

Україна на межі тисячоліть За легендою, апостол Андрій Первозваний на одному з пагорбів, де нині стоїть Андріївська церква, напророчив: «На…

1 місяць ago

Диктант №545

Марко Вовчок Маючи намір вивчити українську мову, російський класик Іван Тургенєв звернувся до Тараса Шевченка, щоб той порекомендував, прозу якого…

1 місяць ago

Диктант №544

Українському радіо — 90 років! Історія Українського радіо — це дивовижна епоха: сотні журналістів-корифеїв, тисячі радіопрограм, мільйони листів і телеграм…

2 місяці ago

Диктант №543

Піонер на ниві електроніки Утілення ідеї дальнобачення — спільне колективне дітище багатьох учених і радіоентузіастів різних країн. Та вперше у…

2 місяці ago

Диктант №542

Юрій Кульчицький Мало хто в Україні знає про Юрія Кульчицького, хоча цей українець відкрив Європі запашний східний напій – каву.…

2 місяці ago