Диктант №476
Слово є однією з основних одиниць мови. Воно дає найменування всім пізнаним людиною предметам, явищам природи й суспільства, усім відношенням і залежностям, почуттям, емоційним реакціям і волевиявленням. Отже, фактично слово бере на себе називальну функцію мови.
Слово — центральна одиниця мови. Інші одиниці живуть у слові або для слова в реченні й тексті.
Слова в мові існують у певній системі та взаємовідношеннях. Вони якнайтісніше пов’язані з позамовною дійсністю, частини якої позначають і на зміни в якій оперативно реагують, відбиваючи широкий соціально-історичний досвід носіїв мови. Тому словникова система є найрухливішою складовою мови. У ній постійно виникають нові слова й значення, певні слова стають рідковживаними, а то й зовсім забуваються, залишаючись тільки в писемних пам’ятках.
Коли ми говоримо про те, що мова пов’язує минулі покоління із сучасними, зберігає і передає досвід, то маємо на увазі насамперед слова. Багатий, розвинений словниковий склад забезпечує чутливіше сприйняття навколишнього світу, глибше проникнення в нього й точніше мислення як для всього суспільства, так і для кожної окремої людини.
(161 слово) За Л. Мацько
Сковородинівка Чому село, яке колись іменували Пан-Іванівкою, тепер називається Сковородинівкою, ви, напевно, уже здогадалися. Так, у цьому селі якийсь час…
Тернопільський став Візитною карткою Тернополя є величезне рукотворне озеро в самому центрі міста. Це мальовниче місце оточене парками з усіх…
Яблуневе диво Сумщини У місті Кролевці, що на Сумщині, росте яблуня-колонія. Чому так називають це дерево? Чому саме до нього…
Острог Незважаючи на те що місту понад дев’ятсот років, головні події, які назавжди закарбувалися золотими літерами в історії України, відбувалися…
Полтавська галушка На Соборній площі, напроти садиби Івана Котляревського, у 2006 році встановлено унікальний, єдиний у світі пам’ятник полтавській галушці.…
Українська Венеція Не дороги й автомобілі, а канали й човни — це звична картина для містечка Вилкове, яке туристи з…