Диктант №274

Пісня моєї матері

Як справжнє одкровення постає переді мною доля моєї матері. Вона була нелегкою, як і доля мільйонів солдаток, що разом із дітьми своїми пережили жахи фронтів, окупації, розрухи, а потім із чоловіками і без чоловіків доводили до ладу своїх синів і дочок.

Однак не самі тільки пережиті труднощі зробили для мене мою матір взірцем, а її ставлення до них, невичерпний оптимізм, незламна стійкість, непоказна й органічна, що змушує низенько схилити перед нею голову. Усвідомлюю, що проста селянська жінка, моя мати, була  і є виразником народного характеру, його незламного духу, його життєствердження та життєдайності.

Навіть у найтяжчі години життя мати співала. Хай сумної, щемливої, хай ледь чутно, ніби думу думаючи, але співала! Співала тоді, коли хотілося плакати. Скільки пам’ятаю її — співала. Особливо за важкою роботою — і тоді, хоч як це не дивно, уже обов’язково щось веселе. Вона й зараз така, хоча і лягло їй на плечі та душу немало літ. Гадаю, таких матерів багато, переконаний: на них тримається світ. Чому ж мати співала? Відповідь може бути, очевидно, одна: черпала у пісні сили, коли було важко. а в радісну мить співом хотілося множити радість і для себе, і для інших

(За А. Мокренком; 157 сл.).

Завдання

  1. Випишіть  слова  з частками  не. Поясніть орфограму.
  2. Випишіть односкладні речення. Поясніть пунктограму.
  3. Виконайте  синтаксичний розбір речення: Однак  не  самі тільки  пережиті труднощі  зробили для мене мою матір  взірцем, а  її  ставлення до них, невичерпний оптимізм, незламна стійкість, непоказна й органічна, що  змушує низенько  схилити перед нею  голову.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *