Диктант №279

Черкаський край

Історія Черкащини є унікальною, вона наскрізь просякнута героїчним духом, не обділена історичними подіями. Ця земля стала одним із всесвітніх центрів цивілізаційного розвитку людства. Саме тут, починаючи з 1 тис. до нашої ери, формувались білогрудівська, зарубинецька та черняхівська культури, на основі яких почалася розбудова нашої держави.

Чигиринський район — Батьківщина найзнаменитішого українського гетьмана. У самому Чигирині про колишню козацьку славу нагадує хіба що музей Богдана Хмельницького, пам’ятник йому і залишки бастіону гетьмана Дорошенка. Навіть не віриться, що в цьому тихому містечку кілька століть тому вирувало життя, підписувалися важливі державні документи, а в гетьманську резиденцію з’їжджалися шведські, польські, турецькі, російські посли. Тоді в Чигирині проживало 40 тисяч осіб — утричі більше, ніж нині. Від колишньої величі в автентичному вигляді залишився тільки фундамент церкви Петра і Павла, щоправда, до нього ще треба «докопатися». а от вишукана Іллінська церква в Суботові, споруджена 1653 року, приймає туристів донині. Це чи не єдиний збережений пам’ятник, пов’язаний з іменем Богдана, до того ж побудований за його проектом і його коштом.

(За Л. Морозовою; 160 сл.)

Завдання

  1. Випишіть слова, утворені суфіксальним способом, слова на орфограму «Велика літера». Поясніть написання.
  2. Випишіть речення з однорідними та відокремленими членами. Поясніть пунктограми.
  3. Виконайте синтаксичний розбір речення: Навіть не віриться, що в цьому тихому містечку кілька століть тому вирувало життя, підписувалися важливі державні документи, а в гетьманську резиденцію з’їжджалися шведські, польські, турецькі, російські посли.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *