Український рушник
Рушник залишається незмінним символом доброзичливості й гостинності, коли на ньому навіть на найбільш офіційних прийомах та зустрічах шанованим гостям підносять хліб-сіль.
В обрамленні рушників не тільки у сільських хатах, а й у міських квартирах висять на стінах сімейні фотографії, ними увінчуються не лише ікони, а й портрети Т. Г. Шевченка, картини «Тарас Бульба», «Козак Мамай» тощо. Існують десятки видів рушників іншого призначення. З-поміж них і ті, якими дівчата перев’язують хлопців під час проводів до армії. І ті, які є символом щасливої долі і пам’яті про рідний дім, які є найдорожчим подарунком матері в дорогу синові, коли той вирушає у нове життя.
З рушниками людина і закінчує своє життя, з ними її проводжають в останню путь, на довгих рушниках опускають домовину в могилу.
Вишивка — мистецтво всенародне, в якому через віки пронесена і збережена колективна художня пам’ять.
Саме українські рушники як витвір декоративно-прикладного мистецтва є символом української ментальності, виразником однієї з найпрекрасніших морально-естетичних традицій нашого народу.
(За Л. Косиченком; 154 сл.)
Завдання
- Випишіть слова з м’яким знаком, з подовженням приголосних. Поясніть орфограми.
- Випишіть односкладне речення, ускладнене однорідними членами речення. Поясніть пунктограму.
- Виконайте синтаксичний розбір речення: І ті, які є символом щасливої долі і пам’яті про рідний дім, які є найдорожчим подарунком матері в дорогу синові, коли той вирушає у нове життя.