Диктант №316

І от уже низом стало срібно…

І от уже низом стало срібно-срібно, вище – золотаво, а вгорі – блакитно. Це березняк, що побратався з полохливою осичиною. Чи є вітер, чи нема його, а вона, позеленівши, тремтить, наче холод і переляк увійшли в кожний її листочок. Ось тут я вже пильную: це ж таке місце, де не тільки земля, але й дерево пахне грибами. Я присідаю навпочіпки і тихенько придивляюсь, що робиться довкола. Тут галасувати не можна, бо гриб злякається людського голосу і піде в землю. Раптом моє серце тенькнуло, опустилось трохи вниз І радІсно завмерло: невдалІк од отруйного стебла воронячого ока красовито стоять два близнюки-червоноголовці. Вони такі молоденькі, що їхні зрошені туманом картузики не встигли відліпитись од міцних товстеньких ніжок.

«Добрий день, хлопці-красноголовці!» – кажу я до них, а вони мовчать…

На зарослій зозулиним льоном купинці стоїть отакенне красноголовище! Шапка на ньому перебакирилась, завбільшки вона буде не менше полумиска, а ніжка завтовшки з мою руку. Спочатку я його називаю старостою, а далі отаманом над красноголовцями. Такого ще ніколи не бачив! Я підбігаю до нього, приміряюся з усіх боків, милуюся, далі бережно зрізаю і кладу на бриль, бо в бриль його шапка не влазить. Буде тепер чим похвалитися дома!

(За М Стельмахом 190 слів)

Завдання

  1. Уважно прочитай, поясни орфограми і пунктограми, повтори правила їх правопису.
  2. Напиши словниковий диктант. Визнач орфограми, назви правила щодо їх написання. Вище, вгорі, березняк, тремтіти, місце, вниз, аніскільки, знадвору, пліч-о-пліч, пів-Харкова, нескінченний, член-кореспондент, ллєш, анотація, казахський, роз’їзний, доньчин, по-українському, журі, Єгипет, стрічечка, суперзірка, міні-сукня, бездоганно, напІвсон, тому-то, мовбито, до речі, наприклад, Харківщина.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *