Диктант №325

Мої шляхи-дороги

Якщо кому не доводилося бувати в південно-східних районах України, коли хто не блукав по шляхах курських і сумських, не топтав стежок землі чернігівської і сіверської — вважай: не знає він свої землі.

Які це благодатні краї, які небачені краєвиди та чарівні куточки!

Лише Тростянецький дендропарк вартий того, щоб до нього не те що їхати, йти пішки, мов до святині, подібно до того, як добирались у свій час богомольці з незвіданих країв до Києво-Печерської лаври. А Качанівський заповідник з його нерукотворними дивами, адже він по-справжньому рівня всім найвидатнішим заповідникам світу.

Чудова, невидана та природна зона, якої не назовеш ані поліссям, ані лісостепом, бо вони тут міцно обнялися, ніби злились воєдино і явили людям щось третє. Таке диво, яке по праву повинно було б мати свою узаконену назву.

Ідеш дорогою, а пообіч степ широкий, такий широкий та розлогий, що не видно йому ні кінця ні краю, тільки й усього, що ось там за пагорбом щось зачаєно притаїлося, може, хмарка підкралася грозова, а може, просто вже інший пагорб витинається. Вийдеш на гору — зирк, а перед тобою — диво невидане. Унизу долина широка розляглася, озеро чи озерце, а може, й звичайна запруда сріблиться. А там, збоку, починається ліс, синій та густий, літніми фарбами переповнений, тягнеться кудись у безкрай.

(Ю. Збанацький, 200 слів)

Завдання

  1. Уважно прочитай, поясни орфограми і пунктограми, повтори правила їх правопису.
  2. Напиши словниковий диктант. Визнач орфограми, назви правила щодо їх написання. Йорж, йому, йокнути, йотований, йотація, знайомий, Воробйов, павільйон, премійований, шевйот, Матвійович, дружньому, п’ятьом, вольовий, працьовитий, дзьобик, льодовик, льон, тьохнуло, Булонський ліс, Біловезька Пуща, Асканія Нова, Пуща Водиця, Полісся, хвилюватися, ревти, весло, шелестіти, свистіти, щебетати, сестра, виринати, кривий, березневий.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *