Диктант №340

Збуджені почуття

Великі виразні очі княжни Рєпніної жваво поблискували. А ще коли Тарас признався їй, що й на далекому Запоріжжі його теж якось застукала несподівана злива й нагадала їхню яготинську зустріч,— Варвара відчула особливу, ще не зовсім поясниму збудженість. Вона вірила в прикмети, і віддалено промайнуло, чи не стане Шевченків приїзд давно очікуваною благодатною грозою для їхнього принишклого дому, тією освіжаючою зливою для неї, що оживить багато чого прив’ялого і спустошеного.

Після вечірнього чаю, як завжди, старі князь і княгиня пішли до своїх покоїв, а молоді лишилися у вітальні, стали приневолювати Шевченка почитати щось із своїх невиданих поезій. Але Тарас пообіцяв задовольнити це бажання іншим разом, і з ним так легко й охоче погодились, що Варварі аж не повірилось. Він тримався скромно і просто, однак з великою гідністю, в нім не було ні намагання хизуватися своїм поетичним покликанням, ні бажання приграватися під загальний тон. Варвара вже бачила, що Шевченко хоч і відомий поет та художник, а людина проста і задушевна. Таку людину можна одразу вважати за свою, завжди приємно бачити в себе у вітальні, можна залишити саму і не боятись, що це буде сприйнято як образа.

(В. Дарда, 194 слова)

Завдання

Напиши словниковий диктант. Визнач орфограми, назви правила щодо їх написання. Беззахисний, безжурний, беззавітний, беззвучний, з’їжджений, зйоржитися, зжужмлений, зіскочити, зсутулений, зчеплений, стурбований, сформований, спутаний, прехороший, привабливий, примирний, примирливий, прекрасний, прикрашений, премудрий, примудрувати, престарий, пристаркуватий, розставити, розчесати, беззвучний, розпорошений, відкрити, одкрити, відкрутити, одкрутити, підібгати, підійти, підігріти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *