Вистави Гуцульського театру
Вистави Гуцульського театру реалістично відображали життя і побут горян, були овіяні своєрідним ароматом свободи, насичені романтикою відваги завзятих опришків.
Вони теж успішно виступали на концертах у Харкові, Одесі, Миколаєві, Москві.
Вибухнула Перша світова війна, яка розкидала артистів у різні кінці світу. Самобутній народний Гуцульський театр, що був неповторним явищем в українському театральному житті, перестав існувати.
Характерно, що його учасниками були звичайні гуцули, які ніколи не бачили сцени, більшість із них навіть не вміла писати і читати.
Гуцульський театр з’явився серед суспільства Галичини й Буковини як яскравий метеор, що засяяв на короткий час яскравим світлом народної геніальності і зник у надрах історії.
У виставах цього самобутнього народного колективу брало участь близько сорока осіб.
Своїм талантом вони показали велич і красу Гуцульщини, обдарованість горян, їх чудові звичаї та обряди. У селі Красноїллі Верховинського району, де народився Гуцульський театр, і нині стоїть маленьке дерев’яне приміщення, в якому колись виступали гуцули-аматори, і донині там добрим словом згадують засновника Гуцульського театру, видатного письменника Гната Хоткевича. В Красноїллі на будинку, де відбувалися репетиції театру, встановлено пам’ятну меморіальну дошку, а до 110-річного ювілею письменника відкрита кімната-музей Гуцульського театру Г. Хоткевича.
(За П. Арсеничем, 186 слів)
Завдання
Напиши словниковий диктант. Визнач орфограми, назви правила щодо їх написання. М’ята, нігті, згорьований, світло-блакитний, стаття, спалений, кістлявий, директор, на жаль, навмання, казна-що, Сибір, Кривого Рогу, Німеччини, запорізький, возз’єднання, роман «Вир», найбільший, з-під, ледь-ледь, все ж таки, будь-який, безперервна, життя, листя, кинувши, крізь, невістці, район.