Диктант №349

Дух полину

Привезти зі свого села стебельце полину, покласти його в книжку між сторінками, забути, а потім, зимою, випадково натрапити. Полин висох, кришиться, уже немає того соковитого сивого блиску, хоча і збереглося наче трохи його на дрібному листі. І запах його і посеред зими невитравленим зостався, тонко б’є в ніздрі, струменить, здається, по жилах тече разом із кров’ю, ти вже весь просочуєшся його духом.

І не тільки твої руки запахли гірчавиною, а й наче зір погіршав, і погляд, і думки твої.

І постають у твоїй уяві рідні краї — яри та вибалки, чорні ліси, тихенькі річечки, болота в осоках, високі горби й сірі дороги. Усе це зразу приходить до тебе, ти бачиш ці картини чітко й опукло, бачиш у кольорах і барвах, у пахощах. І все це наче повито для тебе полиновим духом, його гіркотою.

Приходить до тебе подільський вітер із твоєї молодості, а може, навіть довіває із самісінького дитинства, і ти слухаєш його так, як можеш слухати найрідніший голос. Бо теплий голос вітру розказує тобі щось трепетне й незбагненне, він пробуджує в тобі минуле, вселяє віру, що воно таки було, що воно не приснилось, що ти пройшов по стежках і долинах свого минулого, як пройшов по них оцей вітер.

(О. Гончар, 190 слів)

Завдання

  1. Напиши словниковий диктант. Визнач орфограми, назви правила щодо їх написання. Шасі, ефект, колектив, шилінг, спагеті, хобі, група, комісія, алло, нетто, брутто, ванна, мадонна, мулла, тонна, бароко, лібрето, стакато, фортисимо, аннали, панно, осанна, клас, каса, Голландія, голландський.
  2. Напиши диктант. Перевір його, користуючись даним текстом. Постав оцінку з урахуванням орфографічних та пунктуаційних помилок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *