Диктант №382

Скрізь по обидва боки Раставиці…

Скрізь по обидва боки Раставиці на покаті стеляться чудові городи, жовтіють тисячі соняшників, що ніби поспинались та заглядають поверх бадилля кукурудзи на річку; там далі набігли над річку високі коноплі й залили берег своїм гострим важким духом. В одному місці розрослись чималі вишняки, а далі од берега, коло самих хат, ростуть дикі груші та яблуні, розкидавши своє широке гілля понад соняшниками; а ондечки серед одного города вгніздилась прездорова, стара, широка та гілляста дика груша, розклала своє гілля трохи не при землі на буряки та картоплю. Соняшники заплутались своїми жовтими головами в гіллі.

Серед села Раставиця входить у широкий ставок. Кругом ставка знов осокори та верби: то стоять рівною стіною, то збились ніби в прездоровий круглий стовп, то пішли берегом, наче вирізаною зверху в зубчики оборкою. На ставу ніби плаває маленький острівець з високими старими тополями та осокорами. На греблі знов у два рядки видивляються в воді дуже старі, товсті, дуплинасті верби, вкриваючи гіллям здоровий панський питель. Нижче од ставка Раставиця знов повилася між зеленими левадами та вербами, а далі сховалась в дубовий ліс та й утекла в Рось.

(І. С. Нечуй-Левицький, 179 слів)

Ростави́ця — річка в Україна, ліва притока Росі.

Завдання

  1. Напиши словниковий диктант. Визнач орфограми. Назви правила щодо їх написання. Вар(и)(е)во, добр(и)(е)во, брат(и)(е)к, С(і)(и)дней, С(и)(і)рія, д(и)(е)ктофон, Пак(и)(е)стан, ск(и)(е)пидар, м(и)(е)трополит, ф(и)(і)льтр, Хр(и)(е)стиянство, верш(е)(и)во, вул(и)(е)чка, м(е)(и)ливо, мар(е)(и)во, Марус(и)(е)н, дочч(е)(и)н, дорожн(и)(і)й, самобутн(и)(і)й, дез(и)(і)нформація.
  2. Напиши диктант. Перевір його, користуючись даним текстом. Постав оцінку з урахуванням орфографічних та пунктуаційних помилок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *