Диктант №388

Виховання почуттів

Учити дитину бачити, розуміти, відчувати серцем людей — це, мабуть, квітка в садку, яка найтонше пахне, ім’я цій квітці — виховання почуттів. Наша любов до дітей має бути такою, щоб у дитини пробуджувалася чутливість серця до навколишнього світу, до всього, що створює людина, що служить людині, і, звичайно, насамперед до самої людини.

Я твердо переконаний, що виховання людського благородства в дитячому серці починається з олюднення його ставлення до людей, одухотворення цього ставлення чистими, піднесеними почуттями поваги до людини і передусім поваги до матері й батька.

Разом з батьками ми добиваємося того, щоб шкільні роки, особливо роки навчання в початкових класах, були школою сердечності. Найцінніші уроки в цій школі — створення краси, турбота про красиве для людини. Усе, що дає дитині естетичну насолоду, радість, задоволення, має чудодійну виховну силу. Діти створюють красу для сім’ї, для матері й батька, для інших людей.

Восени в нас проводиться Свято Троянди. це і сімейне, і шкільне свято. Передусім сімейне. На цьому святі немає нещирих, підроблених дитячих почуттів, штучного, не властивого природі дитини. Наші дитячі свята проводяться головним чином у сім’ї, але готує дітей до них школа.

(За В. О. Сухомлинським, 177 слів)

Завдання

  1. Напиши словниковий диктант. Визнач орфограми, назви правила щодо їх написання. Не(що)дня, де(хто), де(що), (як)(най)більше, злови(но), поїхав(таки),чи(мало), не(начебто), будь(з)ким, іди(бо), будь(де), отакий(то), казна(за)що, ні(би)(то), комусь(то), тоді(то), чим(дуж), що(духу), нехай(іде), мовчи(бо), що(середи), тільки(що), казна(хто), дивись(но), не(що)дня, як(би), що(б), хтозна(скільки), наче(б)(то).
  2. Напиши диктант. Перевір його, користуючись даним текстом. Постав оцінку з урахуванням орфографічних та пунктуаційних помилок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *