Третє тисячоліття
Поколінню, що переступає рубіж третього тисячоліття, випала щаслива нагода. Хай умоглядно, але все ж відчути себе причетним до таких грандіозних історичних перетворень, як зміна епох.
Звісно, наївно і безпідставно чекати від віку, що настає, якихось несподіваних механічних нововведень, покликаних до невпізнанності змінити життя, чи тішити себе надією на раптовий наплив незбагненних добрих див. Мова про інше: волею долі, свідомо чи несвідомо, нам дано відчути саму атмосферу цього незвичного часу. Об’єктивна реальність складається таким чином, що мимохіть заполонює свідомість уявленнями масштабними — від прадавнини до неозорого майбутнього.
У жодному разі не претендуючи на всезагальність і всесприйнятність, висловлюю припущення, що все-таки більшість із нині сущих певним чином реалізує своє минуле, покладаючи одночасно привабливі сподівання на грядуще. це абсолютно нормальний процес своєрідного пошуку смислу буття. Безперечно, кожному хочеться мати у своїх активах якомога більше добрих справ, адже це основний (якщо не єдиний) критерій доцільності існування. Молодою країною вступила на неоглядний путь майбутніх віків незалежна Україна. Плани у неї — величні. Підстави тому — велична історія.
(І. Шаров, 170 слів)
Завдання
- Напиши словниковий диктант. Визнач орфограми, назви правила їх правопису. Вузлик, вулиця, полиця, вогник, горщик, вершечок, віконечко, стежечка, паливо, марево, морозиво, сяєво, картоплиння, терниння, ластовиння, шумовиння, бакенщик, прозаїк, механік, віолончеліст, ліцеїст, дресирувальник, скрипаль, вихователь, учитель, вівчар, тесляр, таксист, банкір, лікар.
- Напиши диктант. Перевір його, користуючись даним текстом. Постав оцінку з урахуванням орфографічних та пунктуаційних помилок.