Розгорнута відповідь на лінгвістичну тему
Розгорнута відповідь на лінгвістичну тему — це в основному роздум, в якому виділяються теоретичні положення (тези) і докази. Кожна теза потребує доказів, підстав, прикладів, які підтверджують, доводять істинність думки. Кожне наступне положення має органічно випливати з попереднього та бути підґрунтям для наступного. У цьому логічна послідовність викладу думок. Докази — це приклади та їх пояснення. Слід пам’ятати про відповідність між теорією та прикладом, оскільки це свідчить про свідоме засвоєння матеріалу. Правильною є відповідь, в основі якої істинні знання (наукові, об’єктивні, достовірні). Готуючи відповідь, пам’ятайте, що ви маєте дати правильне розуміння понять, термінів, якими позначаються ці поняття, ясно викладати свою думку. Відповідь на уроці, екзамені має вступ, основну і заключну частини. Намагайтеся вибрати найточнішу для даної ситуації форму відповіді. Неточна й неповна відповідь свідчить про поверхові знання і не може бути високо оцінена. Пам’ятайте: вашу відповідь оцінюють не тільки за глибиною знань, важливе значення має також ваше поводження, манера говорити. Якщо ви відповідаєте тихо, мляво, невиразно — складається враження, що знання у вас слабкі, поверхові, неповні; надмірно голосно — значить, ви невдумливий, нерозважливий. Стежте за розміреним темпом мовлення, виразною дикцією, керуйте своєю мімікою, жестами.
(За В. Вороніною, 184 слів)
Завдання
- Уважно прочитай, поясни орфограми і пунктограми, повтори правила їх правопису.
- Напиши словниковий диктант. Визнач орфограми, назви правила щодо їх написання. Лук’ян, батька, діду (дідові), мільйон, бульйон, Дід Мороз, оберлейтенант, радіомовлення, просьба, обличчя, хазяїн, несправедливість, сузір’я Близнят, громадсько-політичний, Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди, Верховний Суд України, Прип’ять, хвастливий, будь-коли, кімната-музей, запорізький.
- Напиши диктант. Перевір його, користуючись даним текстом. Постав оцінку з урахуванням орфографічних та пунктуаційних помилок.