У чому сенс життя
Можна по-різному визначати мету свого існування; але мету треба мати — інакше то не буде не життя, а животіння.
Треба мати і принципи в житті. Добре навіть викласти їх у щоденнику, проте, аби щоденник був «справжній», його нікому не можна показувати — писати лише для себе.
Одне правило повинно бути у кожної людини, в її меті життя, в її принципах життя, в її поведінці: треба прожити життя з гідністю, щоб не соромно було згадати.
Гідність вимагає доброти, великодушності, вміння не бути обмеженим егоїстом, бути правдивим, вірним товаришем, знаходити радість у допомозі іншим.
Заради гідності вмійте відмовлятися від дрібних утіх, та й від великих теж… Уміти вибачитися, визнати перед іншими помилку — краще, ніж хитрувати і брехати.
Обманюючи, людина передусім обманює саму себе: гадає, що вдало збрехала, тоді як люди зрозуміли це, але з делікатності промовчали. Брехня завжди помітна. Людям особливе відчуття підказує — брешуть їм чи кажуть правду. Але чи то нема доказів, чи просто (і так буває часто) — не хочеться зв’язуватися…
(Із журналу, 162 слова)
Завдання
- Напиши словниковий диктант. Визнач орфограми, назви правила щодо їх написання. Мереф’янський, меншістю, зцідити, оддячити, донечка, звільнений, неоціненний, моделлю, диригент, контрастний, пізній, торфомашинобудівельний, синьоокий, Міністерство освіти і науки України, міні-спідниця, Нова Гвінея, Гімалаї, феєрія, Чикаго, Париж, журі, парашут, Луньов, Федосєєв, зав’яжеш.
- Напиши диктант. Перевір його, користуючись даним текстом. Постав оцінку з урахуванням орфографічних та пунктуаційних помилок.