Диктант №403

Природа створювала багато мільйонів років, поки не створила, і ось цю творчу діяльність природи слід, я гадаю, треба поважати, треба прожити життя із гідністю і прожити так, аби природа, що працювала над нашим створенням, не була ображена.

Способи різні, але для кожного є щось доступне. Якщо недоступне вирішення державних питань, що неодмінно підвищує рівень щастя, коли питання ті мудро вирішуються, то підвищити цей рівень можна в межах свого робочого оточення, в межах своєї школи, в колі своїх друзів і товаришів. У кожного є така можливість.

Життя — насамперед творчість, та це не означає, що кожна людина, щоб жити, мусить народитися художником, балериною або вченим. Творчість теж можна творити. Можна творити просто добру атмосферу довкола себе, як зараз висловлюються, ауру добра навколо себе. Приміром, у товариство людина може принести із собою атмосферу підозріливості, якогось гнітючого мовчання, а може внести одразу радість, світло. Ось це і є творчість. Творчість — вона безперервна. Відтак життя — вічне творення. Людина народжується і залишає по собі пам’ять. Яку вона залишить по собі пам’ять? Про це треба дбати не з якогось там певного віку, а, гадаю, з самого початку, адже людина може піти з життя в будьякий момент і в будь-яку мить. І яку пам’ять вона по собі залишає,— це дуже важливо.

(За Д. Лихачовим, 203 слова)

Завдання

  1. Напиши словниковий диктант. Визнач орфограми, назви правила щодо їх написання. Реп’ях, Крима, гніву, андорський, лібрето, тривога, сузір’я Великої Ведмедиці, сьогодні, Сімферополь, Сицілія, імбир, спирт, знадвору, мимохідь, щоліта, усього-на-всього, тому-то, абиякий, котрогось, блідожовтий, жовтогарячий, Пришвін, Толстой, Горький, Анікін, орден святої Ольги, Лесині вірші, Петрів батіг.
  2. Напиши диктант. Перевір його, користуючись даним текстом. Постав оцінку з урахуванням орфографічних та пунктуаційних помилок.

Один коментар для “Диктант №403”

  1. Будь ласка, перевірте свій диктант на помилки!) Там не тількі пунктуаційні та орфографічні помилки, а ще й неіснуючі слова (як ваше “приміром”- наприклад). Добре коли вчитель може перевірити перед тим як дати дітям. А якщо діти вирішать влітку попрактикуватися?
    Але зміст дуже не поганий!)))
    Дякую заздалегіть.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *