Іду до Десни
Прозорий, дзвінкий березневий ранок. Сонце невпинно здіймається над Десною, і на річці золотиться не стежинка, а ціла дорога.
Іду до Десни навпростець, через городи. Під ногами останній сніг хрумтить, схожий на сіру крупчасту сіль, тріщить торішнє бадилля. Можна було піти через Антонів узвіз, на- їждженим шляхом, але в такий ранок хочеться хутчіше дістатися до річки.
Трохи попереду хлопчина біжить. Як не придивляюся, не впізнаю. Чий то? Біжить і біжить: чи щоб сон розігнати, а чи подивитися на вранішнє сонце, чи просто сказати Десні: «Здрастуй!» І враз його постать зникає за пагорбом.
Виходжу на кручу й завмираю.
Сонце виціловує, визолочує річку — таку цнотливу іще, таку несміливу, якусь сумовиту після зими. При березі червоніє яскраво верболіз, біліють пухнасті котики, кричать про весну кимось зламані гілки.
Уже набирає весняної сили Десна, лише подекуди пропливають крижини. На одній ворона пливе — капітан без команди. Струменить Десна вічним плином, шурхотить пісок, і крижинки дзвенять по-весняному. На березі непорушно й велично височіють дуби-дідугани, а на них напливає сонце.
(163 слова) За В. Чухлібом