Диктант №466

Диктант №466

Дивосвіт писанки

Культурний набуток українського народу давно ввійшов до скарбниці світової цивілізації. Одне з найпочесніших місць у ньому належить писанкарству, у якому розкрилися висока духовність і небуденний талант нашого народу.

Протягом довгого віку писанки сформувався певний вид орнаменту й колірної гами, характерний для окремого району. cobham-river-lodge.com.

Так, у писанках Наддніпрянщини переважає рослинний орнамент (дубовий чи горіховий лист, троянди, гвоздики) на чорному, темно-вишневому, інколи зеленому тлі. На Полтавщині часто використовують жовті, світло-зелені, білі барви, на тлі яких виконують розпис яскравими фарбами. На Поділлі поширений рослинний орнамент на чорному, фіолетовому, коричневому тлі. На Поліссі – геометризований рослинний орнамент, білий по чорному, іноді з додаванням червоного, жовтого й зеленого кольорів. У Східних Карпатах побутують геометричні орнаменти, намальовані тонкими жовтими й бі­лими контурами.

Після білих снігів настає весна, і ми знову беремо до рук писанку, аби закодувати на ній наші надії та сподівання тим прадавнім письмом, яке дісталося нам у спадщину від пращу­рів і яке в Європі називають українською мініатюрою. Писанка випромінює радість, красу, тепло людських рук, і весь світ схиляється перед цим високим мистецтвом.

(167 слів) Із часопису

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *