Диктант №480

Диктант ''Дерева-обереги'' по О. Ворожейкіній (170 слів)

Дерева-обереги

Здавна в Україні особливу популярність мали такі дерева, як дуб, береза, тополя, явір, верба. Дуб шанували за довголіття, міцність і вологостійкість, тому його використовували для будівництва житла.

Березу любили здебільшого за красу й декоративність, а також застосовували в народній медицині. Березовий сік, що збирали навесні, був одним із найпопулярніших напоїв.

Тополями обсаджували шляхи та садиби. З них брали жовту фарбу, кору використовували під час вичинення шкір. На Правобережжі й подекуди Лівобережжі білу тополю називали явором, а на Поліссі та в західних областях так звався один із видів клена.

Явір також дуже шанували в Україні. У багатьох народних піснях він постає як символ краси та кохання.

Особливою чудодійною силою була наділена осика: її використовували як надійний оберіг від упирів і відьом. Щоб уберегти корову від посягань нечистої сили, в огорожу ставили осикові кілки.

Найпоширенішим елементом українського пейзажу завжди була верба. Це дерево росте навіть із свіжозрубаного кілка, устромленого в землю. За розташуванням вербових дерев селяни визначали підземні джерела й місця, де доцільніше копати криницю. Також використовували кору верби як проти застудний засіб.

О. Ворожейкіна (170 слів)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *