Диктант №502

Диктант ''Талановитий одесит'' з проекту «Гордість України», канал 24 (167 слів)

Талановитий одесит

У свої п’ятнадцять років одесит Валентин Глушко вже листувався із засновником теоретичної космонавтики Ціолковським, а в шістнадцять написав книжку, де чітко описав способи колонізації Марса й Венери.

Здавалося б, фантастика, але юнак розумів: щоб дістатися до омріяних планет, потрібні всього-на-всього надпотужні двигуни. Вирішення цієї проблеми він узяв на себе, і вже двигун на рідкому паливі міг підняти сто сімдесят п’ять кілограмів.

Молодого інженера швидко помітили й поставили в тандем із Сергієм Корольовим. Ця українська пара науковців була мозком усієї космічної галузі Радянського Союзу: виходець із Житомира проектував ракети, а Глушко — двигуни для них.

1945 року одесита відправили в Німеччину подивитися на трофейні ракети ворога. Глушко був приголомшений: німці на декілька років випередили українські розробки. Повернувшись, він пообіцяв собі за всяку ціну перевершити німців.

Через кілька років саме двигуни Глушка доставили на Місяць та Венеру дослідницькі станції. Що й казати, навіть Гагарін і перша орбітальна станція теж вийшли в космос завдяки одеситу.

Останнє його творіння — велетенська ракета-носій «Енергія», що вивела в космос орбітальний літак «Буран» — аналог американського шатла.

3 проекту «Гордість України», канал 24 (167 слів)

Валентин Петрович Глушко — видатний український радянський інженер, вчений в галузі ракетно-космічної техніки, основоположник радянського рідинного ракетного двигунобудування, академік АН УРСР та АН СРСР.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *