Мальовнича Івано-Франківщина
Ласкаво просимо на Івано-Франківщину — край смерекових лісів, дзвінкоголосих гірських потоків і мальовничих масивів Чорногори. Навряд чи хтось може залишитися байдужим, побувавши на загадкових гірських озерах Несамовите, Бребенескул і Марічейка й піднявшись на Говерлу — найвищу гору України.
Зимові та літні місяці здавна вважаються найкращою порою відпочинку в карпатському селі. Уявіть собі дерев’яні теплі будинки, мальовничі краєвиди засніжених гір, катання на лижах і санках, гостинність — ось неповний перелік тутешніх принад. Місцеві жителі зберегли свої стародавні звичаї, культуру, їхня громада століттями розвивалася без значних зв’язків з іншими цивілізаціями — так утворилися унікальні для Європи традиції та звичаї гуцулів, лемків і бойків.
У Коломиї, центрі Гуцульщини, відвідайте Національний музей народного мистецтва. У ньому є чим захоплюватися, адже цей край здавна славиться народними промислами: килимарством, вишивкою, різьбярством і ткацтвом. І як тут не згадати Музей «Писанка», у колекції якого понад шість тисяч писанок із різних куточків України та світу. Частиною цього музею є пам’ятник писанці, висота якого сягає понад тринадцять метрів. Саме цей пам’ятник є найбільшою писанкою у світі.
О. Травневий (163 слова)
Івано-Франківська область (розм. Івано-Франківщина, раніше Станіславщина) є одним із найбільш густонаселених і давно освоєних регіонів України. У сьогоднішніх територіальних межах, Івано-Франківська область (до 9 листопада 1962 року — Станіславська область) була утворена 27 листопада 1939 року з 10 повітів Станіславського воєводства (за винятком Жидачівського і Стрийського повітів). Обласний центр — місто Івано-Франківськ (до 1962 року — Станіслав). Область розміщена на південному заході України і межує з Львівською, Тернопільською, Чернівецькою та Закарпатською областями. На крайньому півдні Івано-Франківщини впродовж 50 км границя області є державним кордоном України з Румунією. Межа із Закарпаттям, що проходить Карпатським хребтом, протягом століть, до 1945 року, теж була кордоном — то з Угорщиною, то з Чехословаччиною.
Область поділена на 14 районів. У області нараховується 15 міст (в тому числі 6 обласного значення), 24 селищ міського типу, 804 населених пунктів, які об’єднані в 459 сільських рад.
Територія області 13,9 тис. км².
Шпиці — одна з вершин гірського масиву Чорногора (Українські Карпати). Розташована у Верховинському районі Івано-Франківської області, в межах Карпатського національного природного парку.
Висота гори — 1863 м. Лежить у центральній частина Чорногорського масиву, за кілька кілометрів на північний схід від головного хребта, і з’єднана з ним пологою сідловиною.
Шпиці — одна з найцікавіших гір у Карпатах. Її східні схили оперезані скельними виступами заввишки 20—50 м, які справді нагадують шпиці (звідси й назва гори).
Скелі, яких, за деякими даними, налічується аж 15 рядів, сформовані переважно з олігоценового магурського пісковика; вони є наслідками давнього гірського зледеніння, що відбулося в Карпатах у четвертинний період.