Диктант №524

Диктант ''Мармурова печера'' за А. Гуляком (170 слів)

Мармурова печера

Мармурова печера — окраса Кримського півострова. Знайти її можна на плато гірського масиву Чатир-Даг. Вхід до неї знаходиться на висоті дев’ятисот двадцяти метрів над рівнем моря. Довжина обладнаних екскурсійних маршрутів становить півтора кілометра, температура повітря в печері — дев’ять градусів тепла. Тут можна насолодитися прослуховуванням класичної музики, яка в унікальній акустиці Мармурової печери має особливе звучання.

Відвідувачів печери зустрічають величезні зали з чудернацькими формами натічних утворень, рідкісними видами кристалів. Перша галерея прикрашена сталактитами, сталагмітами та натічними драпіровками. Екскурсійна доріжка огинає химерні творіння сталагмітів, що своїми контурами нагадують казкових героїв. У наступній галереї можна побачити ажурні ванночки й кам’яні водоспади. Головна галерея — одна з найбільших обладнаних печер Європи: її довжина становить сто метрів, а висота — двадцять вісім.

Нижня галерея печери — природний мінералогічний музей. Тут проводять екзотичні спелеотури, для яких відвідувачам видають ліхтарі й спеціальний одяг. Стежка між кам’яними брилами занурюється у вузькі щілини, веде вниз до зали, де на стелі кам’яні візерунки нагадують троянди.

Унікальність Мармурової печери принесла їй світову популярність. За оцінкою відомих спелеологів, вона належить до п’ятірки найкрасивіших обладнаних печер планети.

За А. Гуляком (170 слів)

 

Мармурова печера (кримсько-тат. Mermer qobası, Мермер кобаси) – печера в Криму, на нижньому плато гірського масиву Чатир-Даг, популярний туристичний об’єкт.

У 1987 році сімферопольської спелеосекції, недалеко від печер Бін-Баш-Коба (Тисячоголова) і Суук-Коба (Холодна) була відкрита  унікальна за красою величезна печера зі складною системою залів і галерей. Нову печеру, вхід до якої знаходиться на висоті 920 метрів над рівнем моря, назвали Мармурової (спочатку також вживалася назва «Афганка»). Створений в 1988 році центр спелеотуризму Онікс-Тур, після детальних наукових досліджень, обладнав екскурсійні маршрути – були прокладені бетонні доріжки, встановлені поручні, проведено освітлення. Печера Мармурова була відкрита для відвідування в 1989 році, з тих пір в ній побувало кілька сот тисяч відвідувачів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *