Середньовічна перлина
Кам’янець-Подільський — місто, що зберегло дух середньовіччя. Його унікальність полягає в гармонійному поєднанні ландшафту й містобудівної структури старовинного міста, де військові інженери створили фортифікаційну систему, якій немає аналогів у Європі.
Нині чимало туристів захоплюються вдалим поєднанням міцних оборонних мурів міста, замку й високих стрімких скель річки Смотрич.
До складу фортеці входять одинадцять башт, кожна з яких має свою назву й історію. Найвища башта названа Папською, тому що вона була збудована на кошти, надіслані Папою Римським Юлієм II. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув’язнений український народний герой Устим Кармелюк. У Чорній башті є видовбана в скелі криниця завглибшки 40 метрів.
У підземеллях фортифікаційного комплексу відкрито експозиції, що відтворюють сторінки його історії. У західному бастіоні реконструйовано панораму оборони замку 1672 року від турецької навали. У східному бастіоні розміщено експозицію, присвячену історії легкої метальної зброї на Поділлі, де відвідувач може постріляти з арбалета, відчувши себе середньовічним воїном. А ще ви можете тут поїздити верхи на конях і власноруч
викарбувати пам’ятну монету. Усі, хто відвідує визначні місця Кам’янця-Подільського, переживають неповторне відчуття подорожі в часі.
За В. Онушком (173 слова)
Кам’янець-Подільський (колишні назви — Кам’янець, Кам’янець-Подільськ (1795–1944)) — місто обласного підпорядкування в Західній Україні, центр Кам’янець-Подільського району Хмельницької області, один з головних центрів історичного регіону Поділля, королівське місто в складі Речі Посполитої, історично головна адміністративно-територіальна одиниця Західного Поділля, з 22 березня 1919 по листопад 1920 — столиця УНР, колишній обласний центр (1921–1941); значний економічний, освітній, культурний і туристичний осередок країни. Входить до Асоціації міст України. Має свій герб та прапор.
Місто розташоване за 102 км від Хмельницької залізничної станції на лінії Ярмолинці — Ларга зі залізничною станцією «Кам’янець-Подільський»
Розвинута машинобудівна (приладобудівний, кабельний, автоагрегатний та інші заводи), харчова, легка промисловість, промисловість будівельних матеріалів, туризм. Діють 10 вишів, в тому числі 2 університети — національний ім. Огієнка та державний аграрно-технічний.
У Кам’янці-Подільському численні історико-архітектурні пам’ятки — Національний історико-архітектурний заповідник, Історичний музей-заповідник, Замок (XIV—XVI століття, перебудований у XVII—XVIII столітті), Петропавлівський кафедральний костел (XVI століття), дерев’яна Хрестовоздвиженська церква (XVIII століття) тощо.
Є цей диктант у формі аудіо ?