Буцький каньйон
Якщо ви мрієте побачити каньйон, то не обов’язково їхати за кордон, адже Україна дуже багата на природні дива. Зробіть собі подарунок, улаштувавши тур вихідного дня в Буки, що на Черкащині.
Тисячі років води річки Гірського Тікича точили граніти, доки не утворили мальовничий Буцький каньйон із крутими схилами. Цікаво, що навколо — рівнинна місцевість, а посеред неї — урвище грандіозних скель, які заввишки сягають двадцяти п’яти метрів. На початку каньйону стоїть старий млин дев’ятнадцятого століття, а далі — водоспад Вир, що обов’язково вас зачарує. Тут свіже повітря, мальовнича природа й цікаві геологічні утворення.
Ще декілька років тому ніхто не знав про Буки, проте сьогодні на крутих схилах каньйону можна зустріти туристів із фотоапаратами. Якщо ж ви бажаєте насолоджуватися красою каньйону кілька днів, то можете зупинитися тут у наметах, адже природа наче подумала про туристів. Майже біля самої річки в кінці каньйону ви знайдете галявину — ідеальне місце для наметового містечка. У Гірському Тікичі, звичайно ж, можна купатися.
Буки — чудове місце для сімейного відпочинку на свіжому повітрі.
За К. Гіржевою (161 слово)
Буцький каньйон — каньйон біля смт Буки Маньківського району Черкаської області, на річці Гірський Тікич. Утворений у протерозойських гранітах, вік яких оцінюється у 2 мільярди років.
Каньйон починається за 800 м нижче від греблі колишньої Буцької ГЕС. Неподалік від греблі розташований водоспад Вир. Каньйон являє собою оригінальний скелястий берег з виступами сірого граніту, заввишки близько 30 метрів. Довжина каньйону бл. 2,5 км, ширина — 80 м. Площа, що підлягає природоохоронним заходам — 80 га.
Рішенням Черкаського облвиконкому № 288 від 13 травня 1975 року цьому об’єктові було присвоєно статус державної комплексної пам’ятки природи місцевого значення. Його ще називають «Маленькою Швейцарією».
Тут розташовані залишки ймовірно рукотворної споруди з величезних брил граніту, що дуже подібні до всесвітньовідомого Стоунгенджу. Цей «Український Стоунгендж» ще мало досліджений.