Диктант №538

Диктант ''Хотинська фортеця'' за Б. Савчуком (173 слова)

Хотинська фортеця

Це місце було настільки бажаним, що претендентів на володіння Хотинською фортецею ніколи не бракувало. Той, хто володів містом, контролював також єдину дорогу, що виходила з віковічних лісів берегом струмка до переправи на Дністрі, саме біля підніжжя скелі, на якій височіла твердиня, змінюючи з часом свою архітектуру та конструкцію.

Найдавніша фортеця, відома сучасним науковцям, побудована в сьомому-восьмому століттях, її незначні рештки виявлено під час розкопок. На жаль, визначити час будівництва дерев’яної фортеці, а отже, і міста Хотина не вдалося, бо будівництво кам’яного замку зруйнувало найдавніші культурні нашарування.

Суворий і грізний вигляд мають оборонні стіни фортеці. Зовні їх прикрашають викладені з червоної цегли чотири смуги, кожна з яких складається з кількох квадратів, уписаних один в один. Найбільша башта прямокутна, у ній — три яруси бійниць для важкої артилерії. Над фортечними стінами височать ще чотири башти.

Нині на території Хотинської фортеці створено Державний’ історико-архітектурний заповідник, проведено численні реконструкції битв, тут організовують фестивалі та знімають історичні фільми. Згадаймо хоча б такі відомі кінострічки, як «Захар Беркут», «Д’Артаньян і три мушкетери», «Тарас Бульба» і ще понад сорок фільмів.

За Б. Савчуком (173 слова)

 

Хотинська фортеця (рум. Cetatea Hotinului) — фортеця XIII–XVIII століть у місті Хотині на Дністрі, що у Чернівецькій області, Україна. Є Державним історико-архітектурним заповідником. Вважається одним з семи чудес України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *